קבוצת האחים עופר על הסנקציות: "זו טעות"

הכחשה גורפת מצד קבוצת האחים עופר להאשמות הממשל האמריקני כי היו בקשרים מסחריים עם חברה אירנית. "זו טעות", אומרים הלילה בתגובה רשמית מטעם הקבוצה, ומוסיפים: "אנו פועלים מול הרשויות האמריקניות כדי לפתור את הנושא"

לאחר הפרסום על הסנקציות שהטיל הממשל האמריקני על חברה שבבעלות האחים עופר בעקבות קשרים שקיימה, לכאורה, עם אירן - מגיבה הלילה חברת "טנקר פסיפיק" להאשמות וטענה: "אנו לוקחים ברצינות את המחויבות לחוקים נגד הסחר עם אירן. עבדנו קשה כדי לעמוד בדרישות של ארה"ב".

"חברת טנקר פסיפיק עבדה בשיתוף פעולה קרוב עם הרשויות בארה"ב במהלך החודשים האחרונים עם קבלת הדיווח על החקירה בנוגע לקשרים המסחריים שהוזכרו בהודעת הממשל האמריקני מאמש", נכתב בתגובת החברה.

"הבטחנו לרשויות האמריקניות שנקטנו את כל הפעולות האפשריות כדי לוודא שהצדדים המעורבים בהליכי הסחר לא יהיו מקושרים לחברת הספנות האירנית או לכל גורם אחר שקשור לסנקציות", הוסיפו בחברה.

"חברת טנקר פסיפיק מאמינה שההחלטה מאמש התקבלה בשוגג על ידי הרשויות האמריקניות ואנו עובדים בשיתוף פעולה עם מחלקת המדינה האמריקנית וכל הרשויות הרלוונטיות האחרות כדי לפתור את העניין הזה במהירות", נכתב בסוף התגובה.

ארה"ב: "חברה ישראלית ניהלה קשרים עם אירן"

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה אתמול אחר הצהריים על סדרת סנקציות נגד חברות מהעולם כולו שסוחרות עם חברות נפט באירן, בהן למרבה ההפתעה - גם חברת האחים עופר הישראלית.

תת מזכירת המדינה ג'יימס סטיינברג הדגיש היום כי הצעדים נועדו לבלום את תעשיית הגרעין האירנית. על פי הפרסום בסוכנות הידיעות רויטרס, מחלקת המדינה האמריקנית בוושינגטון החלטה להפעיל סנקציות נגד שבע חברות בינלאומיות שסוחרות עם אירן, בהן חברת PPCI, ה"רויאל אויסטר" מאיחוד האמירויות, "ספינות ספידי" מאיחוד האמירויות, "טאנקר פאסיפיק" מסינגפור, "איחוד הספנים" ממונאקו, חברת נפט מוונצואלה, וגם האחים עופר מישראל.

"אנו מאמינים ש"טאנקר פסיפיק" והאחים עופר נכשלו בביצוע, ולא הצליחו להתמיד ביידוע ומתן נגישות למידע שניתן להשגה בקלות, המצביע על כך שהם עובדים עם IRISL (חברות האנרגיה האירניות)", כך נמסר בהודעת מחלקת המדינה. "מחלקת המדינה האמריקנית רואה בחברות אחראיות, זאת כפי שנדרש בהחלטת מחלקת המדינה בנוגע לסנקציות נגד אירן, לכך שהן ידעו או היו צריכות לדעת שהן מספקות מוצרים או שירותים העוברים על הסנקציות על אירן. במסגרת אכיפת הסנקציות שיוצאת לדרכה היום, על החברות טנקר פסיפיק וקבוצת האחים עופר תיאסר קבלת מימון מבנק הייבוא הייצוא האמריקני, תימנע קבלת הלוואות מעל 10 מיליון דולר ממוסדות כלכליים אמריקניים, והן לא יקבלו רישיונות ייצוא אמריקניים".

ארצות הברית פועלת גם עם בנות בריתה באירופה כדי להפסיק את הסחר עם חברות פרטיות שסוחרות בנפט עם אירן, יצרנית הנפט החמישית בגודלה בעולם. החברות שמופעלות נגדן סנקציות לא יכולות לפעול בארצות הברית, או לבוא בקשרים עסקיים כלשהם עם השוק האמריקני.

משפחת עופר היא אחת המשפחות היהודיות העשירות בעולם, וכוללת את נכסיהם של האחים סמי ויולי עופר ובני משפחותיהם. נכסיהם כוללים את חברות הספנות צים ורויאל קאריביאן, טנקר פסיפיק, בעלות על חברת האחים עופר, החברה לישראל, כימיקלים לישראל, בתי הזיקוק בחיפה, בנק המזרחי, טאוור סמיקונדקטור ועוד. עושרם של האחים עופר מוערך בכ-10.3 מיליארד דולר, זאת על פי דירוג מגזין "פורבס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת