ביטולי טיסות בשל הענן הוולקני

חברת בריטיס איירווייז ו-KLM מבטלות טיסות בשל הגעת הענן הוולקני לאי הבריטי. הנשיא אובמה נאלץ לקצר את ביקורו באירלנד. הר הגעש גרימסבוטן, הפעיל ביותר באיסלנד, פולט ענן עשן וולקני שמזכיר לאירופה את המשבר בעולם התעופה שאירע לפני כשנה

חברות התעופה בריטיש איירווייז ו-KLM הודיעו על ביטולן של עשרות טיסות אל האי הבריטי וממנו עקב הגעתו של ענן האפר הוולקני מהתפרצות הר הגעש גרימסבוטן באיסלנד.

על פי הערכות המטאורולוגים בבריטניה, ענן האפר צפוי להגיע בהמשך היום לסקוטלנד, אירלנד, צפון אירלנד וחלקים מצפון בריטניה. חברת התעופה בריטיש איירווייז ביטלה את כל טיסותיה לסקוטלנד ובחזרה וחברת התעופה KLM ביטלה את כל הטיסות המגיעות או יוצאות מהערים גלזגו, אברדין, אדינבורו וניוקאסל.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה ששהה באירלנד נאלץ להקדים את עזיבתו עקב החשש מענן האפר ונחת הערב בלונדון. מומחי תעופה מרחבי העולם ממשיכים לעקוב בדריכות אחר ענן האפר אך מעריכים כי לא יגרום לכאוס אווירי מעל שמי אירופה כפי שגרם הר געש אחר שהתפרץ באיסלנד לפני כשנה.

אתמול: חששות ראשונים מביטולי טיסות

הר הגעש הוולקני שמתפרץ באיסלנד עשוי לגרום לענן אפר שמאיים על שמי אירופה. על פי ההערכות צפוי הענן הוולקני להגיע לצפון סקוטלנד עד יום שלישי וחלקים של בריטניה, צרפת וספרד ביום חמישי או שישי. חברות התעופה כבר הוזהרו.

האזהרה שהועברה לחברות התעופה השונות מבוססת על תחזית מזג אוויר לחמשת הימים הקרובים. למרות הדיווחים מעוררי הדאגה, החזאים ביבשת טוענים כי המצב עשוי להשתנות, גם בהר הגעש גרימסבוטן, וגם במזג האוויר שיורגש בימים הקרובים באזור.

המומחים מסבירים שמזג האוויר והתנאים כיום, שונים מאלו ששררו בזמן ההתפרצות שפלטה אפר וולקני אשתקד. ההר הוולקני הפעיל ביותר באיסלנד שהחל להתפרץ אתמול, ממשיך להזכיר לאירופה כולה את הענן השחור שהשבית את עולם התעופה לפני כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת