דיווח: מנהיג הטליבאן מולא עומאר חוסל בפקיסטן

הוא נמצא ברשימת המבוקשים האמריקנית ולא ידוע עליו הרבה, פרט לעובדה שחסרה לו עין אחת, אבל על פי הדיווחים - מנהיג אפגניסטן עד 2001, המולא מוחמד עומאר, חוסל בפקיסטן. עומאר נמצא במחתרת מאז כניסת נאט"ו למדינה. עדיין אין אישור רשמי לדיווח

מנהיג הטליבאן בפקיסטן, המולא מוחמד עומאר חוסל הלילה - כך על פי דיווחים בתקשורת האפגנית והפקיסטנית הבוקר. דובר הממשל באיסלמבאד, בירת פקיסטן, מסר כי הוא עדיין לא יכול לאשר את הדיווחים,לפיהם עומאר חוסל בדרכו מהעיר קוויטה למחוז צפון ווזיריסטן.

טרם דווח מי, על פי ההערכות, עומד מאחורי החיסול. בתקשורת הפקיסטנית טוענים שגורם בכיר בשירותי הביטחון של המדינה אישר את המידע, אולם כאמור אין לו אישור ממקור רשמי כלשהו.

מולא עומאר הוא המנהיג הרוחני של תנועת הטליבאן, שפועלת היום בחלקים גדולים של אפגניסטן ופקיסטן ושלטה בעבר באפגניסטן כולה, שם העניקה חממה לפריחתו של ארגון אל קעידה, בראשות אוסמה בן לאדן. "מולא" הוא תואר שניתן לכהן דת מוסלמי.

בטליבאן מכחישים

ב-1996 הפך עומאר למנהיגה הרשמי של אפגניסטן, עד לשנת 2001. תוארו היה "ראש המועצה העליונה" ומיד אחרי פיגועי ה-11 בספטמבר, ירד המולא למחתרת ומנהיג מאז את המלחמה נגד חיילי נאט"ו באזור.

למרות מעמדו הרם ומיקומו ברשימת האנשים המבוקשים בעולם, אין הרבה מידע על עומאר. ישנן כמה תמונות בודדות שלו וידוע שחסרה לו עין אחת.

דובר ארגון הטליבאן, זביהולה מוג'אהיד, הכחיש הבוקר את הידיעות ואמר בשיחת טלפון ממקום מחבואו כי המולא עומאר נמצא באפגניסטן ו"מצבו טוב ובטוח, אנו מכחישים את הידיעות האלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק