האמריקנים מרגיעים: הזומבים המאיימים התבררו כסופות

האמת מאחורי ההודעה התמוהה של הרשויות האמריקניות נחשפה. האזהרה מפני מתקפת מתים מהלכים התבררה כקמפיין שנועד למשוך את תשומת לב הציבור לצורך להיערך לסופות ההוריקן: "מי שמוכן להתמודד עם זומבי, ישרוד גם סערה"

עונת המתים הסוערים (AP)

האזהרה שפרסם בסוף השבוע באינטרנט המרכז האמריקני לבקרת מחלות ולמניעתן מפני התמודדות קרובה עם תסריט אפוקליפטי של מתקפת זומבים לא רק שלא התרחש עדיין, אלא התברר כאיום אחר - ומוחשי הרבה יותר.

"המתים המהלכים" היו לא אלא סופות הוריקן, ובמרכז ניצלו את הבאז העיתונאי סביב ההודעה ההזויה כדי לעורר את עניין הציבור בו, לענות על שאלות ולספק הנחיות למקרה שסופות - ולא יצורים מאיימים ודמיוניים - יתקפו את ארצות הברית.

חשוב לציין כי מרכז הבקרה המדובר - המכונה - CDC - הוא ארגון ממשלתי הפועל מאטלנטה שהודעותיו נלקחות ברצינות רבה. בין היתר, היו אנשים אחראים לאזהרות לפני התפרצות מחלות כמו הסארס, מחלת הפה והטלפיים וכן ריכוז נתונים על מחלת האיידס.

לקראת פתיחת עונת ההוריקנים, ב-1 ביוני, ניסו שם למשוך את תשומת לבם של אזרחי ארצות הברית באופן תמוה ושנוי למדי במחלוקת.

קשה יהיה להתעלם מהעיסוק הנרחב ב"מתיחה" הממשלתית בעקבות סמיכות הזמנים בינה לבין הודעתו הדרמטית של המטיף האוונגליסטי קאמפינג על סופו הממשמש ובא של העולם. נבואות תוכחה אלה סייעו להפצת "אפוקליפסת המתים המהלכים" . דובר הארגון, דיוויד דייגל, סיכם בחיוך את הקמפיין ואמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "מי שמוכן למתקפת זומבים, יהיה נכון גם להתמודד עם סופה סוערת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק