חשש: ענן וולקני ישבית את שמי אירופה

הר הגעש גרימסבוטן, הפעיל ביותר באיסלנד, פולט מאמש ענן עשן וולקני שמזכיר לאירופה את המשבר בעולם התעופה שאירע לפני כשנה. חברות התעופה כבר הוזהרו, ועכשיו רק נשאר לחכות ולראות מתי יפסיק ההר לפלוט אפר ומה יהיה מזג האוויר

אם אתם אמורים לטוס השבוע לאירופה, כדי שתיערכו בהתאם: הר הגעש הוולקני שמתפרץ באיסלנד עשוי לגרום לענן אפר שמאיים על שמי אירופה. על פי ההערכות צפוי הענן הוולקני להגיע לצפון סקוטלנד עד יום שלישי וחלקים של בריטניה, צרפת וספרד ביום חמישי או שישי. חברות התעופה כבר הוזהרו.

האזהרה שהועברה לחברות התעופה השונות מבוססת על תחזית מזג אוויר לחמשת הימים הקרובים. למרות הדיווחים מעוררי הדאגה, החזאים ביבשת טוענים כי המצב עשוי להשתנות, גם בהר הגעש גרימסבוטן, וגם במזג האוויר שיורגש בימים הקרובים באזור.

המומחים מסבירים שמזג האוויר והתנאים כיום, שונים מאלו ששררו בזמן ההתפרצות שפלטה אפר וולקני אשתקד. מוקדם יותר גורמים באיחוד האירופאי טענו שלא צפויים שיבושים ב-24 השעות הקרובות. אבל למרות זאץ, ההר הוולקני הפעיל ביותר באיסלנד שהחל להתפרץ אתמול, ממשיך להזכיר לאירופה כולה את הענן השחור שהשבית את עולם התעופה לפני כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת