צפו: אבא אריה, אמא טיגריס

ארבעה גורי "לייגרים" נדירים נולדו בשמורת טבע בסין, אך רק שניים מהם שרדו והם מצטרפים לכ-20 בעלי חיים מסוג זה הקיימים בעולם. בינתיים מי שמאכיל את הגורים היא כלבה, המחלקת את החלב בינם ובין גוריה. ה"לייגר" הוא בן כלאיים של הטיגריסית והאריה, והוא הגדול במשפחת החתולים. "הם נאבקים כדי לשרוד", אומרים בשמורה

הכלאה בנוסח סיני: אריה אפריקני וטיגריסית מנצ'ורית הפכו לאחרונה להורים הגאים לארבעה גורי "לייגרים" בשמורת הטבע פרובינציית שאנגדונג שבמזרח סין. למרבה הצער רק שני גורים מתוך ההמלטה, זכר ונקבה, נשארו בחיים. בשמורת הטבע אפשר לחזות במראה מלבב: גורי ה"לייגרים" הקטנים יונקים מכלבה שהמליטה לאחרונה, וחולקת את החלב שלה בינם לבין גוריה.

ה"לייגר" (LIGER) הוא הכלאה של טיגריסית (TIGER) ואריה (LION). בניגוד לטייגון, שהוא הכלאה של טיגריס ולביאה, אצל הלייגר פועל הורמון גדילה שלא מפסיק לתפקד גם לאחר התבגרותו ולכן הוא ממשיך לגדול במשך כל תקופת חייו. לייגר בוגר יכול להגיע למשקל עצום של 450 ק"ג ובעמידה על שתי רגליים הוא עשוי להתנשא עד גובה של לא פחות מארבעה מטרים, חיה מפחידה למדי לכל הדעות. 

"הם היו במצב לא טוב. הגוף שלהם היה קפוא ונוקשה והיו להם עוויתות. נראה היה שהם עלולים למות בקרוב", סיפר העובד שאחראי על הזנתם של הגורים, והוסיף באופטימיות: "אבל הם נאבקים כדי לשרוד". כעת התייצב מצבם של שני הגורים הקטנים, ולא נשקפת סכנה לחייהם. בכך הם מגדילים משמעותית את אחוז הלייגרים ברחבי העולם - כיום מצויים רק כ-20 לייגרים במקומות שונים בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת