תמונות השבוע: הסורים על הגדרות

עוד שבוע רצוף אירועים הסתיים: בתחילת השבוע ציינו בעולם הערבי את תחילת אירועי הנכבה, כשמאות סורים פרצו לשטח ישראל, ואלפי פלסטינים הפגינו נגד הכיבוש. בפיגוע דריסה שהתרחש באותו יום נהרג אביב מורג מגבעתיים ונפצעו עוד 15. בהמשך השבוע התפנינו לעסוק בהיריונה של קרלה ברוני, וגם בשיא גינס החדש של חזי דין

אירועי הנכבה: הסורים פורצים לשטח ישראל

בתחילת השבוע ציין העולם הערבי את "יום הנכבה", לציון "אסון" הקמתה של מדינת ישראל. תמונות מפריצת הגבול חושפות איך במשך חצי שעה הצליחו הסורים לרמוס את הגדר ולפלוש לשטח ישראל בלי שגורמי צבא או ביטחון ינסו למנוע מהם את הפרת הריבונות החמורה. מהתחקיר הראשוני של צה"ל עלה: ההיערכות לא הייתה בהתאם

מהומות נכבה בכל הגזרות

לא רק בגבול הצפון היו תקריות הקשורות ל"יום הנכבה", בשטחים ובמזרח ירושלים נרשמו גם מהומות מיום שישי ועד יום ראשון. עשרות פלסטינים נעצרו ונער פלסטיני אחד נהרג, אם כי לא ברור אם נורה מאש צה"ל.

@003פיגוע דריסה ביום הנכבה

אירועי הנכבה הגיעו גם לתל אביב. נהג משאית תושב כפר קאסם, התנגש עם משאיתו בעצמה במכוניות ואנשים לצידי הדרך לאורך שני קילומטרים. באירוע נהרג אביב מורג בן ה-29 מגבעתיים ועוד כ-15 נפצעו. הנהג הדורס טוען כי פשוט איבד שליטה על רכבו וכי מדובר בתאונה, לא בפיגוע. עם זאת, המשטרה מעריכה כי מדובר בכל זאת בפיגוע דריסה.

"נאום החלוקה" של אובמה

בפעם הראשונה בהיסטוריה הזכיר נשיא אמריקני את המינוח "קווי 67". היה זה ברק אובמה שנאם בשידור חי לכל העולם והתייחס בדבריו לנעשה במזרח התיכון. בחלק שהוקדש לסוגיה הישראלית-פלסטינית, טען אובמה כי על ישראל לסגת לגבולות 1967 וכי על הפלסטינים להכיר בזכות קיומה של מדינת ישראל. עוד אמר אובמה כי ירושלים צריכה להיות בירתן של שתי המדינות.

מסוויטת הפאר לתא המעצר

השבוע הוגש כתב אישום חמור נגד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, בגין ניסיון אונס ותקיפה מינית של חדרנית בבית מלון. לאחר שהוגש כתב האישום, החליט שופט בית משפט העליון בניו יורק לשחרר אותו למעצר בית. על פי הסכם הערבות, קאהן יפקיד סכום של מיליון דולר, ישהה בביתו ואזיק אלקטרוני יוצמד לרגלו.

המנוע נשרף, המטוס נחת בשלום

אירועים מסוג זה, מסוכנים ככל שיהיו, נדחקים בדרך כלל לשולי החדשות: מנוע של מטוס נוסעים של חברת "קת'אי פסיפיק" עלה באש בעודו באוויר. אבל הפעם על הטיסה היה צלם של סוכנות הידיעות "רויטרס", שתיעד את דקות הבהלה שעברו על הנוסעים.

רשמית: קרלה ברוני בהיריון

עכשיו זה רשמי: רעייתו של נשיא צרפת בהריון. זה אולי לא היה מתוכנן, אבל אביו של ניקולה סרקוזי הוא איש הבשורה שאישר כי רעייתו של בנו, קרלה ברוני, נושאת ברחמה צאצא נוסף של השניים. האב אמר את הדברים בריאיון שהעניק לצהובון הגרמני "בילד" - ואמר כי למרות שההורים לא רוצים לדעת מה מין היילוד, "בטוח שזו תהיה בת יפה כמו קרלה".

ה"אנדוור" יוצאת למשימה האחרונה

כשעל הסיפון צוות אסטרונאוטים וכלי חקר מתקדמים ביותר, יצאה מעבורת החלל האמריקנית "אנדבר" למשימתה האחרונה, משימה מספר 25. המעבורת תשהה 16 ימים בחלל ואז תפרוש לגמלאות במוזיאון בלוס אנג'לס

שמלת הכלה הצילה ממוות

דווקא ביום שאמור היה להיות המאושר בחייה, החליטה כלה סינית, לבושה בשמלה החגיגית, לשים קץ לחייה. היא זינקה מהקומה השביעית של בניין בעיר צ'אנגג'ון, במחוז ג'ילין שבצפון-מזרח סין. רק במזל נמנעה הטרגדיה הגדולה - בזכות שמלת הכלולות הארוכה, שחלקה נתפס בחלון והחזיק אותה תלויה בין חיים ומוות, עד שחולצה בהצלחה.

הברחת ענק: גורי נמרים במזוודה

כך נראה גן חיות מעופף: הרשויות בשדה התעופה הבינלאומי בבנגקוק עצרו השבוע נוסע במחלקה הראשונה, לאחר שבמזוודה שנשא עימו נמצאו שני גורי נמרים, גורי פנתרים, גורי קופים וגם גור דובים אחד.

חזי דין שובר עוד שיא

חזי דין כבר מוכר לקהל הישראלי כקוסם שפשוט אוהב אתגרים ולשבור שיאים מסוכנים המיוחד. הפעם החליט דין ללכת על שיא בעמידה על עמוד בגובה של 30 מטרים. לאחר ששבר את השיא ועמד עליו במשך יותר מ-30 שעות, אמר: "אין דבר העומד בפני הרצון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת