תיעוד חדש: הצונאמי שוטף את הכור הגרעיני ביפן

החברה היפנית "טפקו" המפעילה את הכור הגרעיני בפוקושימה פירסמה הלילה תמונות חדשות שטרם נראו מהדקות הראשונות של אסון הצונאמי שפקד את יפן לפני כחודשיים. בתיעוד הנדיר נראים גלי הצונאמי חוצים את שובר הגלים שנועד להגן על הכור, חודרים לתוך המבנה עצמו - הורסים את כל הנקרה בדרכם. כך זה נראה

מכוניות נשטפות בגל. כמו בובות נייר (רויטרס)

האסון ביפן כפי שעדיין לא נראה: תמונות חדשות ודרמטיות מהכור הגרעיני בפוקושימה, שניזוק קשות מגלי הצונאמי ששטפו את האי בעקבות רעידת האדמה בחודש מרס השנה, פורסמה הלילה על ידי החברה היפנית המפעילה את הכור. בתמונות הנדירות מתועדות הדקות הראשונות שלאחר הגעת גלי המים אל תוך מתקן הכור וכן הנזקים הראשונים שנגרמו למבנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונות פורסמו הלילה באתר האינטרנט של החברה היפנית "טפקו", רובן מתוך מתקן הכור עצמו. בחלקן נראים המים שוטפים ומציפים את קומות המבנה, ובחלקן נראים המים חוצים את שובר הגלים המגנים על מתקן הכור. בתמונות שצולמו מחוץ למתחם נראות מספר מכוניות צפות על גלי הצונאמי.

הבוקר פרסמה חברת "טפקו" נתונים מדאיגים, לפיהם היא הפסידה 14 מיליארד דולרים בעקבות האסון בפוקושימה. מדובר בהפסד הגדול ביותר של חברה יפנית במגזר הכלכלה אי פעם. מגזינים כלכליים באינטרנט דיווחו כי בעקבות ההפסדים, צפוי נשיא החברה מסטאקה שימיזו בן ה-66 לקחת אחריות ולהתפטר מתפקידו.