"ארמסטרונג לקח סטרואידים"

שנה וחצי אחרי שפרש לאנס ארמסטרונג מרכיבה מקצועית על אופניים, חברו לשעבר לקבוצה טוען כי הוא לקח חומרים אסורים לשיפור הביצועים. ארמסטרונג בתגובה: "עברתי 500 בדיקות סמים בקריירה ויצאתי נקי בכולן"

חברו לשעבר של לאנס ארמסטרונג לקבוצה אומר כי ראה אותו צורך חומרים אסורים. טיילר המילטון, רוכב אופניים שבעצמו נתפס משתמש במשפרי ביצוע והושהה מפעילות לשנתיים, אמר לתכנית התחקירים האמריקנית "60 דקות", כי ארמסטרונג וחברים נוספים לקבוצה השתמשו בסטרואידים.

ארמסטרונג, שפרש בסוף 2009, ומחזיק בשיא הזכיות ב"טור דה פראנס" עם שבע ניצחונות, נמצא כעת תחת חקירה, כחלק מחקירה גדולה יותר אותה מנהל בכיר אמריקני, ובה הוא בוחן את כל ספורט הרכיבה על אופניים בארצות הברית. כחלק מהחקירה, זומן המילטון להעיד בבית המשפט.

המילטון, שנתפס בבדיקות סמים בשנת 2004, אמר בראיון: "ראיתי את החומרים במקרר שלו, ראיתי אותו מזריק יותר מפעם אחת", והוסיף: "הוא לקח מה שכולנו לקחנו, מה שרוב הרוכבים בענף לוקחים, הורמונים, טסטוסטרון ועירויי דם".

דוברו של ארמסטרונג מארק פביאני הגיב בהצהרה שלשונה: "המילטון רוצה להרוויח כסף מכתיבת ספר, וכעת הוא משנה את הסיפור לחלוטין כדי להגיע לתכנית '60 דקות' ולהגדיל את סיכויי הספר לצאת לאור". ארמסטרונג בעצמו הגיב בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "20 פלוס שנות קריירה. 500 בדיקות סמים בתוך ומחוץ לתחרויות. מעולם לא נכשלתי בבדיקה. אין לי מה להוסיף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת