דומיניק שטראוס-קאהן ישוחרר למעצר בית; אזיק אלקטרוני יוצמד לרגלו

לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון אונס ותקיפה מינית, החליט שופט בית משפט העליון בניו יורק לשחרר את יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר למעצר בית, שאת הלילה הקרוב עדיין יעביר במעצר. על פי הסכם הערבות, קאהן יפקיד סכום של מיליון דולר, ישהה בביתו ואזיק אלקטרוני יוצמד לרגלו

בית המשפט העליון בניו יורק החליט לשחרר הערב את יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר דומיניק שטראוס-קאהן למעצר בית, זאת בערבות של מיליון דולר. קאהן ישהה במעצר בביתו, כשאזיק אלקטרוני יוצמד לרגלו. עם זאת, את הלילה הקרוב יבלה שטראוס-קאהן במעצר.

הסיבה לעיכוב בשחרורו למעצר בית של היו"ר לשעבר היא טכנית בלבד - ההסדר שבמסגרתו הוא צפוי להשתחרר בערבות ייחתם רק מחר, ולכן ישהה שטראוס-קאהן במעצר הלילה. עוד קבע השופט בדיון כי שטראוס-קאהן יגיב להאשמות נגדו ב-6 ביוני.

במהלך הדיון הוגש גם כתב האישום נגד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית. כתב האישום מייחס לו ניסיון אונס של החדרנית בבית המלון בניו יורק וכן מספר תקיפות מיניות נוספות. אם יורשע שטראוס-קאהן, הוא צפוי למאסר ממושך.

בגלל ההאשמות: שטראוס-קאהן התפטר מתפקידו

אתמול פורסם כי דומיניק שטראוס-קאהן התפטר מתפקידו כיו"ר קרן המטבע הבינלאומית בעקבות האשמתו באונס. "אני מכחיש בתקיפות את ההאשמות שמופנות נגדי", מסר אמש שטראוס-קאהן, בהתייחסו לאירועים.

"אני מעוניין להגן על המוסד הזה (קרן המטבע), אותו שירתתי בכבוד ומסירות, ובמיוחד - אני מעוניין להקדיש את כל כוחי, זמני ומרצי כדי להוכיח את חפותי", דברי שטראוס-קאהן.

הודעה על פרישתו של שטראוס-קאהן פורסמה גם באתר הרשמי של קרן המטבע תוך שהיא מכילה הצהרה של היו"ר היוצא, בה הצהיר כי "בעצב רב אני משיג את התפטרותי מראשות קרן המטבע הבינלאומית. אני רוצה להודות לאשתי - אותה אני אוהב יותר מהכל - וכן לילדי, חברי ושותפיי בקרן על התמיכה".

"קרן המטבע עמלה בעתיד הקרוב על תהליך מציאת יו"ר חדש לקרן", נמסר בהצהרה רשמית באתר הקרן. "בינתיים, ג'ון ליפסקי (אשר כיהן קודם לכן כסגנו של שטראוס-קאהן) מכהן כיו"ר זמני".

שלשום פורסם ב"ניו יורק פוסט" האמריקני, כי קיים חשש שאותה חדרנית שנפלה קורבן למעשיו של קאהן היא נשאית איידס.

בעיתון הסבירו כי אותה חדרנית, מהגרת בת 32 מגינאה, התגוררה בעבר במתחם מיוחד ברובע ברונקס הניו-יורקי המיועד אך ורק לנשאי הנגיף הקטלני ובני משפחותיהם. ידוע כי החדרנית התגוררה במקום עם בתה בת ה-15.

למרות שלא ניתן יהיה לקבל אישור רשמי על מצבה הבריאותי, בשל החוק האמריקני המגן על החיסיון הרפואי, מסרו בסוכנות ששכרה עבור החדרנית את הדירה כי הדיירים במתחם שמופנים למקום על ידי אנשיה חייבים לעמוד בתנאי הקבלה הנדרשים – קרי נשאים של נגיף ה-HIV.

בסביבתה של החדרנית מסרו כי היא אלמנה. גורמים בצוות החקירה מסרו לעיתון האמריקני כי חקירת תלונתה נערכת, בין היתר, בסוויטת הפאר שבה הוא לן במלון "סופיטל". החוקרים מנסים לאסוף מהשטיח שבחדר דגימות דנ"א של שטראוס-קאהן שיוכלו לאשש כי הוא אכן ביצע את המעשים המיוחסים שלו, שכן החדרנית טענה כי אחרי שביצע בה את זממו – ירקה את זרעו על השטיח.

מסוויטת פאר - לתא לעברייני מין

לשטראוס-קאהן הוצמדה שמירה של רופא בשל "מצב רוחו הנוראי", כהגדרתו, וכן בהתחשב בכך שנשלח לתא מעצר קטן ומחניק, במקום סוויטת הפאר המרווחת שאליה היה רגיל ובה תקף את החדרנית.

בינתיים, ממשיך עורך דינו לדחות את ההאשמות המיוחסות לו על תקיפה מינית, ניסיון לאונס, כליאת שווא וכפיית מגע. שטראוס-קאהן יישאר בבית הכלא, לפחות עד הדיון הבא בעניינו ביום שישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת