ברלין: שליש מהסטודנטים מוכנים לעבוד בזנות

מחקר חדש שמתפרסם בברלין מציג עד כמה קשה לסטודנטים צעירים בעיר לכלכל את עצמם. על פי הסקר שנערך , שליש מהסטודנטים הצהירו שהם מוכנים לעבוד בזנות כדי לממן את לימודיהם. "בגלל הרפורמות במערכת החינוך הסטודנטים נמצאים יותר זמן באוניברסיטה ויש להם פחות זמן להרוויח כסף", אומרת אחת מעורכות הסקר

סטודנטים רבים ברחבי העולם מתקשים לממן את עצמם תוך כדי הלימודים האקדמאיים. בישראל מרבית הסטודנטים מתפרנסים ממלצרות, אבטחה או אפילו משמרטפות, אך סקר שנערך במרכז החינוכי של ברלין מצביע על נתונים מפתיעים. אחד מכל שלושה סטודנטים בבירת גרמניה שוקל לעסוק בזנות כדי לממן את לימודיו.

בברלין, תעשיית הזנות חוקית ולכן כ- 30% מהסטודנטים בעיר מוכנים לפנות לעיסוק הזה בכדי להתפרנס. אחרי ברלין ניצבת ברשימה פריז שבה 29.2% מהסטודנטים הצהירו כי הם מוכנים להתפרנס ממכירת גופם. שלישית ברשימה היא בירת אוקראינה קייב, ובה 18.5% מתוך כל הסטודנטים סיפרו שבכוונתם לעסוק במקצוע המפוקפק.

העיסוקים העיקריים של הסטודנטים בברלין: זנות, מופעים אירוטיים במועדונים וברשת האינטרנט 

4% מתוך 3,200 הסטודנטים הברלינאים שהשתתפו בסקר טענו שהם מתפרנסים מהתעשייה וכי העיסוקים העיקריים שלהם הם מזנות, ריקודים אירוטיים במועדוני לילה ומופעים ארוטיים ברשת האינטרנט.

עורכי הסקר הופתעו מהתוצאות וסיפרו שאמנם קיימות שמועות ברחבי ברלין על הסטודנטים הרבים שמתפרנסים מתעשיית הזנות, אך עד עכשיו איש לא ידע עד כמה התופעה נפוצה.

"המוטיבציה העיקרית של הסטודנטים לפנות לתעשיית הזנות הוא הרווח הכלכלי הקל וההכנסה הגבוהה", אמרה אווה בלומנשיין, אחת מעורכות הסקר וסטודנטית בעצמה באוניברסיטת הומבולדט בברלין. בלומנשיין מטיחה את האשמה ברפורמות האחרונות שנעשו במערכת החינוך בגרמניה. לדבריה: "בגלל הרפורמות הסטודנטים נמצאים זמן ממושך יותר זמן באוניברסיטה ולכן יש להם פחות זמן להרוויח כסף, והם נאלצים לפנות לעבודות כמו זנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת