סוף העולם מגיע? זה הזמן למסיבה

רבים ברחבי ארה"ב והעולם מתכננים לערוך מסיבה בדיוק ביום שבו הרולד קמפינג חוזה כי סוף העולם יגיע - 21 במאי, 2011. בפייסבוק כבר 175 אלף בני אדם אישרו את השתתפותם באירוע המוני ובקרוליינה הצפונית מכינים מסיבה שתיערך יומיים ותסתיים בקונצרט המוני. באיזו מסיבה אתם תשתתפו?

סוף העולם? אפשר לצאת לחגוג (AP)

סוף העולם מתקרב, כך לפחות מאמינים וחוששים עשרות אלפי בני אדם ברחבי העולם. עם זאת, מי אמר שאת האירוע צריך לציין באבל ובצער? בכל רחבי אמריקה כבר נערכים ליום הגורלי במסיבה ענקית שתעלה את החוגגים השמיימה בצלילים ובמחולות.

עמוד פייסבוק שנפתח במיוחד כדי לציין את המאורע, ונקרא "המסיבה שאחרי יום הדין", מציע את ההזמנה הבאה לגולשיו: "כשכולם כבר לא יהיו כאן ואלוהים לא יסתכל, אנחנו צריכים לקחת איתנו לעולם הבא מערכת סטריאו וקצת ריהוט בשביל המקום שבו נהיה תקועים". לא פחות מ-175,000 בני אדם כבר אישרו השתתפות באירוע.

מסיבת "אחרי יום הדין" בפייסבוק

בעיירה קטנה בקרוליינה הצפונית מתכננים התושבים לחגוג במסיבה אל תוך הלילה, ולקנח למחרת בקונצרט רב משתתפים. "אנחנו לא מתכוונים לפגוע באף אחד", אמר ג'רי וויבר, אחד המארגנים. "זה הרי ברור שכל הנוצרים מתייחסים לנושא הזה בהלצה", הוסיף וויבר.

ואכן, נראה שאף אחד לא לוקח ברצינות את החזון האפוקליפטי של המטיף הנוצרי קמפבל - שכבר טעה בעבר. אז אם סוף העולם לא יגיע, כנראה שלחגוג את אי הגעתו זו בהחלט סיבה טובה למסיבה.

מה בדיוק יתרחש בסוף העולם?

האמונה לפיה העולם עומד להסתיים ב-21 במאי, 2011, אינה חדשה. ככל שמתקרב התאריך, וכמות השמועות, הוויכוחים ואצל חלק קטן מהאנשים - ההיסטריה, גדלים, עולה השאלה: מה בדיוק יתרחש בסוף העולם?

המגזין "ניו יורק" ראיין את אחד הנוצרים המאמינים האדוקים בתיאוריה, שנשאר בעילום שם, והסביר בפרטי פרטים כיצד בדיוק יגיע סוף העולם בעוד ארבעה ימים. לפיו, סוף העולם יחל בכל מקום בכדור הארץ, כשהשעון המקומי יראה את השעה 18:00 בערב, בתאריך 21.5.2011.

כשתגיע השעה, תחל רעידת אדמה "שתגמד את הרעידה האחרונה שהתרחשה ביפן", לדבריו, "וכולנו נדע שהגיע יום הדין". רעידות האדמה יקיפו את הגלובוס עד המקום האחרון שיראה את השעה (האיים אנופי, פאגו פאגו ומידוויי שבאוקיינוס השקט). ובכך תיחרב כל אוכלוסיית העולם ברעידות האדמה האדירות.

בעוד חלק מהמתדיינים בנושא מנסים להתחכם בשאלות הנוגעות לשעון קיץ והפרשי זמנים, אחרים טוענים שלא סוף העולם יתרחש ב-21 במאי, אלא "העלייה השמיימה", שמתוארת בספרות הנוצרית. לפיהם, בתאריך זה, כל הצדיקים על כדור הארץ ייעלמו מעל פני האדמה ויגיעו לגן העדן ואילו אלו שיישארו, ייחרבו כולם בסוף העולם "האמיתי" שיתרחש מתישהו באוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת