מה לחש אובמה למנהיגי הקהילה היהודית?

נשיא ארצות הברית ברק אובמה נמצא בוושינגטון - אבל לוח הזמנים שלו מתרכז במזרח התיכון. רגע אחרי המלך עבדללה ולפני הפגישה עם אובמה - הנשיא האמריקני נפגש עם ראשי הקהילה היהודית ושוחח איתם על המורשת וגם מסר דרישת שלום

מסתודדים (חב"ד אונליין)

נשיא ארה"ב ברק אובמה נמצא השבוע בוושינגטון, אבל רוב סדר היום שלו מתרכז במזרח התיכון וכל מה שקשור באזור. אמש נפגש הנשיא עם 300 מראשי הקהילות היהודיות האמריקניות לציון חודש המורשת היהודית בארה"ב. בין האורחים היו רבנים, חברי קונגרס, אנשי חינוך ועוד.

אובמה שוחח עם המנהיגים בקבלת פנים מיוחדת בבית הלבן, הוא בירך על תרומתם של אנשי הקהילה לאומנות, במדע, בצבא, בעסקים, בתעשייה ובשירות הקהילה. בדבריו של הנשיא הוא התייחס לסופר אלי ויזל שנכח באירוע ואמר: "ויזל הוא חבר יקר ומקור להשראה בכל העולם". לדבריו, "החודש הזה הוא הזדמנות עבור האמריקנים להעריך את התרומה של העם היהודי במהלכה של ההיסטוריה".

במהלך האירוע, אובמה הסתודד עם רבנים, בהם יו"ר אגודת חסידי חב"ד ודניאל מוסקוביץ' הרב הראשי של שיקגו, עירו של אובמה. הנשיא שלח בעזרת הרב של שיקגו דרישת שלום לראש העיר החדש של עיר הרוחות, האיש שהיה בעבר ראש הצוות שלו - רם עמנואל.

על מה ידבר בנאום על המזה"ת?  

הרבנים וראשי הקהילות שנכחו באירוע אף שוחחו עם הנשיא האמריקני על דאגתם למתרחש במזרח התיכון ובישראל, לאור הפגישה המתוכננת בין הנשיא אובמה לראש ממשלת ישראל ביום שישי הקרוב ונאומו של אובמה על המזרח התיכון - מחר ממשרד המדינה בוושינגטון, אותו נעביר בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט.

מוקדם יותר, הנשיא אובמה נפגש בחדר הסגלגל עם מלך ירדן, המלך עבדללה השני. על פי הוושינגטון פוסט, הנשיא עדכן את עמיתו הירדני בדברים שהוא עומד להגיד מחר ובהם האירועים האחרונים בעולם הערבי והסכסוך הישראלי-פלסטיני.

הממשל האמריקני הכריז על חודש מאי כחודש המורשת היהודית , בתיאום עם חגיגות העצמאות בישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק