שיא גינס: בן 57 מוויסקונסין אכל 25,000 "ביג מק" במקדונלדס

תושב ויסקונסין בן 57 אוכל כל יום מאז שנת 1972 לפחות שני "ביג מק" ברשת המזון המהיר מקדונלדס. לאחרונה הוא אכל את ההמבורגר ה-25,000 שלו ובכך נרשם בספר השיאים העולמי של גינס. "זה האוכל האהוב עלי, ואני מתכוון לאכול אותו עד שאמות", אמר

אכל בגדול (AP)

לאכול בגדול: דון גורסק הוא ללא ספק הלקוח הנאמן של רשת המזון המהיר "מקדונלדס". תושב ויסקונסין בן 57 שבר לאחרונה שיא גינס שאכל את המבורגר ה"ביג מק" ה-25,000 שלו.

הביג מק של מקדונלדס מכיל 29 גרם שומן ו-540 קלוריות, שהן כרבע מכמות הקלוריות שאדם בוגר צריך לצרוך ביום. "אני מתכנן לאכול ביג מק עד שאמות", אומר גורסק ומוסיף: "אין לי שום כוונה לשנות את ההרגל הזה, זה המאכל האהוב עליי ואני אוכל אותו בכל יום ב-39 השנים האחרונות".

גורסק הופיע בשנת 2004 בסרטו של הבמאי מורגן ספרלוק "לאכול בגדול" שתיעד את תופעת ההשמנה האמריקנית באמצעות תופעת המזון המהיר. עם זאת, בכלל לא ניתן לראות עליו את כמות האוכל הלא בריא שהוא אוכל.

הוא מקפיד להתאמן ולבנות את שרירי גופו באמצעות תרגילי כושר ומגדיר את עצמו "היפראקטיבי". למרבה ההפתעה הוא אומר שהכולסטרול בגופו נמוך מאוד. הדיאטנית טארה גידוס אומרת כי "אורח החיים שמנהל גורסק אינו בריא אך הסיבה שבזכותה הוא מצליח לשמור על הבריאות, היא שהוא לא מוסיף לארוחה צ'יפס ומשקאות ממותקים".

ב-39 השנים האחרונות הוא אוכל שני ביג מק ביום

האובססיה של גורסק להמבורגר העסיסי החלה ב-17 למאי 1972 כשרצה לחגוג את רכישת המכונית החדשה שלו. הוא קנה לעצמו שלושה ביג מק. באותו הרגע נדהם מהטעם והחליט לחזור ולקנות עוד תשעה המבורגרים כאלה עד שנסגר הסניף באותו היום.

ב-39 השנים האחרונות, גורסק מעיד שאולי לא פקד את סניף המקדונלדס השכונתי רק שמונה ימים בהם המסעדה הייתה סגורה. בכל יום שהוא מגיע לסניף הוא אוכל לפחות שני המבורגרים. הוא מספר שלא מדובר באובססיה, אלא שהוא פשוט אוהב את סוג המזון הזה.

גורסק מעיד על עצמו שהוא החל לספור את מספר ההמבורגרים שהוא אכל, ואפילו הסניף הקבוע שבו הוא סועד מדי יום, תלה שלט עם מספר ההמבורגרים שהוא אכל עד כה, ולאחרונה הוא קנה את ההמבורגר ה-25,000 ונרשם בספר השיאים העולמי של גינס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת