נער "איים" על אובמה בפייסבוק - ונחקר

ויטו לה פינטה בן ה-13 מוושינגטון, החליט להזהיר את הנשיא אובמה מפני פיגועי התאבדות בדף הפייסבוק שלו. השירות החשאי האמריקני לא לקח סיכונים, ראה בויטו פוטנציאל להיות טרוריסט גדול והגיע לחקור אותו במשרד מנהל בית הספר. בן ה-13 המבוהל סיפר: "מאוד פחדתי אחרי שבן לאדן מת ורציתי להזהיר את הנשיא"

נחקר כי פרסם אזהרה בפייסבוק (חדשות 2)

בעקבות האזהרה שפרסם נשיא ארה"ב ברק אובמה מפני איומי טרור באמצעות רשת האינטרנט, השירות החשאי החליט שלא לקחת סיכונים ועצר ילד בן 13 ממדינת וושינגטון לחקירה ממושכת לאחר שנחשד ששלח איומים לנשיא באמצעות הפייסבוק.

ויטו לה פינטה, תלמיד בכיתה ז' נקרא באמצע שיעור בבית הספר לצאת החוצה. בחדר המנהל המתין לו סוכן השירות החשאי האמריקני. "הוא מהשירות החשאי", שיחזר ויטו והוסיף: "הוא סיפר לי שהוא הגיע לחקור אותי בגלל שאיימתי על הנשיא בדף הפייסבוק שלי".

ויטו אומר להגנתו "כתבתי בדף שלי בפייסבוק שאוסמה בן לאדן מת, ועכשיו הנשיא אובמה צריך מאוד להיזהר כי עשויים להיות פיגועי התאבדות ברחבי המדינה", אמר בן ה-13 המבוהל.

"מאוד פחדתי אחרי שחיסלו את בן לאדן"

לפי גרסתו של בן ה-13, "הודעת האזהרה" שפרסם ברשת החברתית הייתה בעקבות חיסולו של מנהיג ארגון אל קאעידה, אוסמה בן לאדן, על ידי כוחות אמריקנים בחודש שעבר בפקיסטן. ארגון הטרור פרסם איומים בדבר נקמה על חיסול מנהיגם. "מאוד פחדתי ובגלל זה כתבתי את מה שכתבתי", מספר ויטו.

לאחר 30 דקות של חקירה חשאית, נאמר לויטו שהוא לא הסתבך בצרות. אמו המבוהלת הגיעה לבית הספר לאחר שקיבלה שיחת טלפון שבישרה לה שבנה הקטין נחקר ללא ידיעתה על ידי השירות החשאי. "לא האמנתי כששמעתי שבני בן ה-13 נחקר ללא ידיעתי", אמרה האם בכעס.

"הוא אמור להיות בטוח בתוך כותלי בית הספר שלו, והעובדה שנחקר בתוך משרד המנהל מהווה הפרת הזכות לפרטיות באופן בוטה", סיפרה אמו של ויטו והוסיפה: "העניין הוא לא אם בני אשם או חף מפשע, הדבר החמור הוא הדרך שבה הדברים נעשו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת