מי מנבא שסוף העולם בעוד 3 ימים?

בכל כמה שנים מכריזה קבוצה כזו או אחרת של מאמינים שסוף העולם מתקרב. הפעם, התפשטה ברחבי העולם תיאוריה של קבוצה נוצרית, לפיה העולם ייחרב ב-21 במאי, 2011, כלומר, בשבת הקרוב. לפניכם חמש עובדות שלא ידעתם על ראש הקבוצה שמנבאת את יום הדין, הרולד קמפינג

הרולד קמפינג. המנבא הרשמי (AP)

האמונה לפיה העולם עומד להסתיים ב-21 במאי, 2011, אינה חדשה. ככל שמתקרב התאריך, וכמות השמועות, הוויכוחים ואצל חלק קטן מהאנשים - ההיסטריה, גדלים, עולה השאלה: מה בדיוק יתרחש בסוף העולם?

הרולד קמפינג , ראש הקבוצה הנוצרית המשוכנעת כי סוף העולם קרב בעוד שלושה ימים טוען שקיבל התראות אלוהיות שהודיעו לו בבירור שהעולם עומד להיחרב בקרוב. על פי הנבואה סוף העולם יחל בכל מקום בכדור הארץ, כשהשעון המקומי יראה את השעה 18:00 בערב, בתאריך 21.5.2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מיהו האיש שמאחורי הנבואה? 5 עובדות על הרולד קמפינג

1. במקור הוא מקולורדו. קמפינג נולד ב-19 ליולי 1921 בקולורדו שבארה"ב, ועבר לקליפורניה בגיל צעיר. הוא בעל תואר בהנדסה אזרחית מאוניברסיטת קליפורניה.

2. הוא התחיל לשדר ב"רדיו משפחה" בשנת 1958. במסגרת עמותת "משפחה" שהקים לאחר סיום לימודיו, פתח קמפינג תחנת רדיו שבה הוא משדר כבר יותר מ-50 שנה ובאמצעותה מטיף למאזינים את משנתו.

3. הוא ניבא על סוף העולם גם בעבר. קמפינג כתב בסה"כ 30 ספרים במהלך חייו. בשנת 1994 פירסם ספר שחזה שסוף העולם יגיע באמצע חודש ספטמבר באותה שנה. נבואה שהסתיימה כשקרית.

4. בנבואה על סוף העולם בעוד שלושה ימים הוא מאוד בטוח. למרות שטעה בנבואותיו בעבר, לגבי הנבואה הנוכחית שסוף העולם יגיע ב-21 למאי הוא משוכנע.

5. יש לו קבוצת מתנגדים - ביניהם הוריו. למרות חסידיו הרבים של קמפינג ברחבי ארה"ב, יש לו קבוצת מתנגדים שמטילים ספק בנבואות שלו. הוא מספר כי מבין המתנגדים העיקריים: הוריו.

אז מה צפוי לקרות בעוד שלושה ימים על פי הנבואה?

העולם ייחרב בשבת הקרובה? (Fox News)
כשתגיע השעה, תחל רעידת אדמה "שתגמד את הרעידה האחרונה שהתרחשה ביפן", לדברי קמפינג, "וכולנו נדע שהגיע יום הדין". רעידות האדמה יקיפו את הגלובוס עד המקום האחרון שיראה את השעה (האיים אנופי, פאגו פאגו ומידוויי שבאוקיינוס השקט). ובכך תיחרב כל אוכלוסיית העולם ברעידות האדמה האדירות.

בעוד חלק מהמתדיינים בנושא מנסים להתחכם בשאלות הנוגעות לשעון קיץ והפרשי זמנים, אחרים טוענים שלא סוף העולם יתרחש ב-21 במאי, אלא "העלייה השמיימה", שמתוארת בספרות הנוצרית. לפיהם, בתאריך זה, כל הצדיקים על כדור הארץ ייעלמו מעל פני האדמה ויגיעו לגן העדן ואילו אלו שיישארו, ייחרבו כולם בסוף העולם "האמיתי" שיתרחש מתישהו באוקטובר.