אירן: עיוור אישה - וייאלץ להתעוור בעצמו

מג'יד מובאהדי, אזרח אירני, הורשע בתקיפת חברתו בחומצה לאחר שזו סירבה להצעת הנישואים שלו. לאחר התקיפה נותרה האישה, אמנה בהארמי, עיוורת בשתי עיניה. כעת, לפי חוק השריעה, על מובאהדי עצמו להיות מעוור באותה דרך. בהארמי אף התנדבה לעשות זאת בעצמה. על העיוורון

אמנה בהארמי. רוצה שני מיליון (AP)

שני מיליון אירו - או עיוורון. זו הבחירה שעומדת כעת בפני גבר אירני שהורשע בהשלכת חומצה על אישה, תקיפה שאחריה נותרה עיוורת ופניה עוותו קשות.

"הכרזתי שאני רוצה שני מיליון אירו כדי להבטיח את חיי ועתידי, ולא בשביל טיפול", אמרה האישה, אמנה בהארמי, לעיתון "ארמן" הפרסי. "רק אז אני אוותר על צדק משפטי נגד מג'יד, למרות שהם אמרו - ואני מקווה שזה נכון - שגזר הדין ייצא לפועל בשבוע הבא".

מג'יד מובאהדי נידון להיות מעוור בעצמו בשתי עיניו בחודש פברואר 2009, לאחר שהורשע בהשלכת חומצה על פניה של בהארמי, חברתו לספסל הלימודים באוניברסיטה, לאחר שדחתה את הצעת הנישואים שלו.

עין תחת עין

בהארמי, שגרה כיום בספרד, אף אמרה שהיא מוכנה לבצע את גזר הדין בעצמה.

ארגון "אמנסטי" לזכויות אדם קרא בסוף השבוע לדחיית גזר הדין, אותו תיארו כ"עינוי". "לא משנה כמה נוראי היה הפשע שבוצע, להיות מעוור באמצעות חומצה זה עונש בלתי הומני ואכזרי", אמרה חאסיבה חאג' סהארוי, סגנית הארגון במזרח התיכון ובצפון אפריקה.

החוק האסלאמי, השריעה, השולט באירן מספק מערכת צדק בסגנון עין תחת עין, לרוב במקרי רצח או גרימת נזק פיזי.

בהארמי, שהייתה בת 24 כשפגשה את מובאהדי ב-2002, עברה טיפולים רפואיים רבים. היא עיוורת בשתי עיניה ועדיין סובלת מפגיעות קשות בפניה ובגופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק