העולם סוער בעקבות התינוקת "לייק"

לא רק בישראל הצליחה התינוקת הישראלית "לייק" לעורר הדים. כלי תקשורת מכל רחבי העולם פירסמו את הסיפור יוצא הדופן אודות הילדה שנקראה בשם ביזארי במיוחד. חלק מהאתרים מתחו ביקורת על ההחלטה של ההורים להעניק את השם הייחודי, ואחרים - סתם מסתלבטים

"הורים מטופשים קראו לבת לייק" (חדשות 2)

העולם עושה "לייק" ללייק? רשתות תקשורת רבות מרחבי העולם כולו עוקבות ביממה האחרונה אחר זוג ההורים הישראלי מאזור השרון, שהחליט לכנות את בתו על שם פעולה בפייסבוק.

המגזין היוקרתי "טיים" והרשתות BBC ו-CNN, הן רק חלק מהגופים שדיווחו בהפתעה על הסיפור יוצא הדופן. "מה קרה להענקת שמות לילדים כמו אן או ג'ון?", שואלת בתמיהה כתבת "טיים", ומוסיפה: "ליאור וורדית אדלר אולי קיבלו השראה מההורים המצריים שקראו לילדם פייסבוק וכינו את בתם לייק".

על פי הפרסום ברשת BBC הבריטית, ההורים ישראלים בחרו את השם לאחר שווידאו שאף הורה אחר במדינה לא הקדים אותם. בנוסף ציטטו את האב המאושר, שהסביר כי השם או לדעתו הכינוי המודרני לאהבה.

במספר אתרי אינטרנט אף העבירו ביקורת על ההורים הישראלים. "הורים מטופשים קראו לבתם התינוקת לייק", כתב אתר חדשות בטקסס, ארצות הברית. בידיעה פורסם כי ההודעה על השם השנוי במחלוקת גרם להרמת גבה מצד גורמים רבים מסביב לגלובוס, שלא מבינים מדוע על הילדה להתמודד עם השם הביזארי.

האחיות דבש ופאי כבר מתלהבות

אתמול חשף העיתון "מעריב" את הסיפור יוצא הדופן, על זוג ההורים שקראו לתינוקת שלהם לייק. "אני לא איש פייסבוק מאוד חזק, יש לי 100 וקצת חברים", אמר ליאור אדלר, אביה הגאה של לייק, בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "אנשים מאוד מאוד מפרגנים".

לאחיותיה הגדולות של לייק קוראים דבש ופאי. "גם השמות הקודמים הגיעו ממני", סיפר ליאור. "עוד לפני שנולדה הראשונה, היה לי ברור שאני לא רוצה שם של מישהו שאני מכיר או שם שקיים. אני בדקתי את השמות וניסיתי לגלות שאין שם כזה. עם דבש לא הצלחתי כל כך, פאי אין בארץ, ולייק גם אין בינתיים. זה כל כך מתבקש בעיני, זה כמו 'אהובה'".

ואיך הילדה תתמודד עם השם יוצא הדופן? "דבש בכיתה ג' והכל בסדר. פאי בגן וגם שם הכל בסדר. זה שם עם משמעות חמודה ויפה. אני מקווה שלא גרמתי נזק ואפשר תמיד לשנות בעתיד. זה שם מיוחד, אבל לא רק גימיק", השיב אדלר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת