"המוסד ניסה לחסל בכיר סורי בלונדון"

ה"דיילי טלגרף" הבריטי דיווח כי ארגון הביון הישראלי ערך בבירת הממלכה מבצע וניסה להתנקש בבכיר בתכנית הגרעין של דמשק. בלחץ בריטי נבלמה התכנית, אך מחדרו של הבכיר נאסף המידע שאפשר לתקוף את הכור בדיר א-זור

הכור הסורי שהופצץ (חדשות 2)

האם המוסד ניסה לחסל בכיר סורי הנחשב לאחד מראשי תכנית הגרעין של המדינה בלונדון? לפי ה"דיילי טלגרף" הבריטי, ערך לכאורה ארגון הביון הישראלי מבצע יוצא דופן בלב בירת הממלכה, שבמהלכו התחקו סוכנים סמויים אחר הבכיר, פרצו למלון שבו הוא התאכסן וגנבו ממנו מסמכים.

לפי הדיווח, תכננה ישראל להתנקש בחייו של הבכיר הסורי אך נאלצה לעצור את המבצע בלחץ גורמים בלונדון וכדי למנוע מהדבר להצית סכסוך בינה לבין בריטניה.

ב"דיילי טלגרף" נמסר כי במבצע השתתפו לפחות 10 סוכנים סמויים, וכן כי בזכות המידע שנאסף במהלכו ביצעה ישראל בהצלחה את הפצצת הכור הגרעיני של סוריה. עוד לפי הדיווח, חוסל גם מחמוד אל-מבחוח בדמשק בזכות המודיעין שהתקבל שם.

בעיתון הבריטי נכתב כי הסוכנים שפעלו לכאורה בשם ישראל פנו לבית מלון בקנסינגטון שבמערב לונדון ב-2006 והזמינו חדרים שם. הם היו ערוכים בשלושה צוותים, כשאנשיו של אחד מהם שימשו משקיפים ועקבו בנמל התעופה הית'רו אחד תנועותיו של הבכיר הסורי - שהגיע לממלכה בשם בדוי.

עוד, לטענת אנשי העיתון הבריטי, הגיע למלון צוות שני שהשתכן בחדר סמוך לזה של הבכיר הסורי והשגיח על המתרחש, ואילו צוות שלישי - שהורכב מ"הסוכנים המקצועיים ביותר" - עקב אחר האיש עצמו.

בכתבה תואר כי בעת שצוות אחד עקב אחר הבכיר הסורי, שהסתובב בין חנויות בלונדון, פרצו אנשי הצוות השני לחדרו במלון ובתוך 15 דקות אספו מהמקום מידע שהועבר במהירות לתל אביב וסייע לפיענוח מיקומו של הכור הגרעיני בדיר א-זור.

כך, לפי הכתבה, יצא לפועל המבצע שבו - לפי פרסומים זרים - הפציצה והרסה ישראל את הכור הגרעיני הסורי בספטמבר 2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת