בצרפת שואלים: האם קאהן הופלל על ידי יריביו?

הידיעה על מעצרו של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית הגיעה לטוויטר, עוד לפני שהמעצר יצא לפועל. בצרפת ישנם רבים, מכל צידי המפה הפוליטית, שסבורים שמישהו טמן מלכודת לדומיניק שטראוס-קאהן. כך או כך, קאהן נפל ועתידו ככלכלן או כמנהיג פוליטי, לא נראה מבטיח במיוחד

לאחר המעצר - החלו תאוריות הקונספירציה: ג'ונתן פינט, סטודנט אמריקני למדעי המדינה, צייץ בטוויטר את החדשות על מעצרו של יו"ר קרן המטבע העולמית, דומיניק שטראוס-קאהן, עוד לפני שהמעצר יצא לפועל. כך מדווח העיתון הצרפתי "לה-פוסט".

הראשון שהגיב לידיעה בטוויטר היה ארנאוד דאסייר, פעיל פוליטי מהימין הצרפתי, שכבר ביקר בעבר את חיי המין הפרועים של ראש הקרן.

אחריהם, פרסם הבלוג הצרפתי הימני "24 שעות" את הפרטים על ניסיון האונס של קאהן והיום, בצרפת, חלק מאנשי המפלגה הסוציאליסטית חושבים שמשהו דאג להפליל את אחד הכלכלנים המובילים בעולם.

מלכודת לפני הבחירות לנשיאות?

חלקם טוענים שאלו יריביו של קאהן מתוך הקרן הבינלאומית, אבל הרוב סבורים שמדובר בפעילים מתוך המערכת הפוליטית בצרפת שמכירים את חולשותיו של קאהן וטמנו לו מלכודת, ממש בזמן, לקראת הבחירות לנשיאות צרפת ב-2012.

פינט, הסטודנט, אמר לעיתונאים שהוא שמע על המעצר מחברים שעובדים במלון "סופיטל" הניו יורקי. תומכיו של מר שטראוס-קאהן בטוחים "שמדובר כאן בקונספירציה בינלאומית", אמר מיכאל סבן, ידיד של קאהן ובכיר במפלגה הסוציאליסטית.

"רודף שמלות, אבל לא אנס"

אחרים טוענים: "אלו אנשים בקרן המטבע הבינלאומית, הם רוצים להפטר ממנו כיו"ר עוד יותר מהאנשים שלא רוצים לראות אותו בראש המפלגה הסוציאליסטית. כולם כאן מכירים את החולשה שלו לנשים - עכשיו הם סבורים שהם תפסו אותו".

גם יריביו הפוליטים של קאהן, שעל פי הסקרים בצרפת עשויים להפסיד לו ולמפלגתו את השלטון במדינה, מופתעים. "אם זה נכון, זהו רגע היסטורי - אבל במשמעות השלילית שלו עבור הפוליטיקה הצרפתית", אמר הפוליטיקאי דומיניק פייל שטוען כי הוא עדיין מקווה שיתברר שקאהן אינו אשם.

חברה בממשלתו של ניקולא סרקוזי, השרה דה ריינקורט, אמרה כי "אי אפשר לבטל את האפשרות שמדובר במלכודת". לדבריה, "אני לא מוכנה להביע את דעתי האישית ולהגיד אם זו הייתה מלכודת או לא. אני פשוט לא יודעת".

כמה מחבריו של קאהן טוענים שזה נכון שהוא היה רודף שמלות לא קטן, אבל יחד עם זאת, קשה להם להאמין שהוא אנס. "הוא היה יותר טיפוס שאוהב לפתות נשים ולבזבז עליהם כספים", אמר מכר.

הבוקר, לאור הפרסומים על התיקפה המינית של החדרנית בניו יורק, אישה נוספת, סופרת צרפתייה, הגישה תלונה נגד קאהן על תקיפה דומה, לפני 8 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת