אימה באמצע הטיסה: המנוע עלה באש

אירועים מסוג זה, מסוכנים ככל שיהיו, נדחקים בדרך כלל לשולי החדשות: מנוע של מטוס נוסעים של חברת "קת'אי פסיפיק" עלה באש בעודו באוויר. אבל הפעם על הטיסה היה צלם של סוכנות הידיעות "רויטרס", שתיעד את דקות הבהלה שעברו על הנוסעים

נוסעים מבוהלים עם חגורות ההצלה (רויטרס)

מטוס של חברת התעופה של הונג קונג "קת'אי פסיפיק" שעשה דרכו מסינגפור לג'קרטה, אינדונזיה, ביצע לפנות בוקר נחיתת חירום, לאחר שאחד מהמנועים עלה באש לפתע. מטוס האיירבוס 330 ועליו 136 נוסעים נחת, למרבה המזל, ללא נפגעים.

על הטיסה היה גם צלם סוכנות הידיעות "רויטרס", יחד שני בניו ובתו. הוא הצליח לתפוס במצלמתו כמה רגעים נדירים של בהלה - וגם רגיעה. הצלם סיפר לעיתון הבריטי "דיילי מייל" שכ-20 דקות לאחר ההמראה, הנוסעים נחרדו לשמוע שני בומים חזקים.

המטוס היטלטל בעוצמה, אנשי הצוות אספו את הארוחות שזה עתה הוגשו והאורות כבו. לדברי הצלם, עלה ריח של עשן במטוס. בנו בן ה-15 הבחין באש בצד המטוס. "הוא צעק, 'אני רואה אש! אני רואה אש'", סיפר. "אחוז הלם, הוא שאל: 'אנחנו עומדים למות? אנחנו נמות?'".

"תפסנו את חגורות ההצלה"

הנוסעים התפללו יחדיו, כשמטוסם הסתובב בחזרה לסינגפור. "מאחורינו, נוסעים התפללו: 'אלוהים, תציל את הטיסה! תן לנו הגנה!'", אמר הצלם. התפילות נעשו חזקות יותר ויותר, והופרעו מדי פעם על ידי קריאת בהלה. "דיילת אמרה לנו שמנוע עלה באש ושאנחנו עושים דרכנו חזרה לסינגפור", הוסיף.

"כולנו תפסנו את חגורות ההצלה מתחת למושבינו, אבל המטוס נחת באופן חלק. ירדנו מהמטוס לתוך הטרמינל. בחדר ההמתנה, הטייס קיבל את פנינו", סיכם הצלם את האירוע המבהיל וציטט את דבריו של הקפטן: "מה שאנו תמיד מבקשים מהנוסעים זה להישאר רגועים, וזה מה שעשיתם. אנו מודים לכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת