יו"ר קרן המטבע הבינלאומית תקף מינית חדרנית במלון בניו יורק

דומיניק שטראוס קאהן, כלכלן מוביל בן 62 ומי שנחשב לאחד הפוליטיקאים המובילים בצרפת לקראת הבחירות, נעצר בחשד שתקף מינית חדרנית במלון במנהטן, ניו יורק. החדרנית בת ה-32 טוענת כי שטראוס קאהן יצא מחדר האמבטיה כשהוא ערום לגמרי וניסה לאנוס אותה. הוא נעצר 10 דקות לפני שמטוסו המריא חזרה לפריז ונלקח לחקירה.

יושב ראש קרן המטבע הבינלאומית, דומיניק שטראוס-קאהן, נעצר הלילה בשדה תעופה בניו יורק, דקות בודדות לפני שהמטוס בו ישב המריא בדרכו לפריז. כך דווח בעיתון "ניו יורק טיימס". על פי הדיווח, שטראוס-קאהן נעצר בחשד כי תקף מינית חדרנית במלון בו שהה במרכז מנהטן. יו"ר קרן המטבע הבינלאומית נחשב כמי שהיה צפוי להפוך למועמד המפלגה הסוציאליסטית הצרפתית לנשיאות המדינה, ולהתמודד בבחירות הקרובות מול הנשיא המכהן ניקולא סרקוזי.

"משטרת מנהטן עצרה את שטראוס-קאהן וחקרה אותו בחשד לתקיפת מינית של חדרנית במלון 'סופיטל' בעיר במהלך יום שבת", ציין דובר המשטרה פול בראון. בשעה 16:40 (שעון ארה"ב), 10 דקות לפני שהמריאה טיסה 23 של אייר פראנס לפריז, עלו בלשי משטרת הגבולות המקומית על המטוס ועצרו את שטראוס-קאהן.

שטראוס-קאהן בן ה-62 נעצר בעקבות תלונה שהגישה נגדו חדרנית בת 32 שסיפרה למשטרה כי נכנסה בשעות הצהריים לחדרו של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כשלפתע הוא יצא מחדר האמבטיה כשהוא ערום לגמרי, הפיל אותה לרצפה וניסה לאנוס אותה. עוד טענה החדרנית כי הצליחה להשתחרר מאחיזתו וברחה מהחדר. צוות המלון הזעיק למקום את המשטרה אולם עד הגעתם שטראוס-קאהן כבר עזב ונתפס רק בשדה התעופה.  

משרד התובע בניו יורק מאשים את יו"ר הקרן המטבע הבינלאומית בתקיפה מינית, ניסיון לאונס וניסיון לכליאה לא חוקית. קאהן לא משתף פעולה עם חוקריו, הוא יתייצב היום מול שופט בניו יורק, עורך דינו בנג'מין ברפמאן מסר שהוא עומד לטעון בדיון לחפותו.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הודיעה הבוקר שהשיחות שהיו אמורות להתקיים היום עם שטראוס קאהן , כלכלנים ומדינאים מרחבי העולם - בוטלו.  

רעייתו של נגיד הקרן הבינלאומית, אן סינקלייר, מגישה בתחנת טלוויזיה צרפתית, טוענת שהיא לא מאמינה להאשמות שהועלו נגד בעלה.

דומיניק שטראוס-קאהן, נחשב לאחד הפוליטיקאים המובילים בצרפת, ולאחד המועמדים המבטיחים לזכות במועמדות המפלגה הסוציאליסטית לקראת הבחירות לנשיאות צרפת בשנה הבאה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת