אזרבייג'ן זכתה - ישראל רק במקום ה-15 בחצי הגמר

אחרי שהוכתרה אזרבייג'ן כזוכה הגדולה של אירוויזיון 2011, נחשפו התוצאות המלאות גם של חצאי הגמר, מהן עלה כי ישראל סיימה במקום ה-15 בחצי הגמר שלה, מתוך 19 מדינות. אל המקום האחרון המוחלט בשני החצאים הגיעה הולנד עם 13 נקודות בלבד. מעצב העל ז'אן פול גוטייה אמר בכעס: "דנה הפסידה מסיבות פוליטיות"

הגיעה למקום ה-15 בלבד. דנה אינטרנשיונל (Alain Douif, Ebu, Eurovision.tv)

אזרבייג'ן היא אולי הזוכה הגדולה של אירוויזיון 2011, אך בתום התחרות, כאשר נחשפו התוצאות של חצאי הגמר שנערך מוקדם יותר השבוע, נחשף גם פרט חשוב יותר לנו הישראלים - הדירוג הסופי של דנה אינטרנשיונל שסיימה במקום ה-15 עם 38 נקודות.

המדינות שהעניקו לישראל נקודות בחצי הגמר היו בלארוס (6), בלגיה (2), קפריסין (1), מקדוניה (7), צרפת (7), איטליה (1), רומניה (4), שוודיה (5) והולנד (5). ישראל הייתה רחוקה 16 נקודות מהמקום העשירי, אליו הגיעה מולדובה, שהקנה לה את המקום בגמר.

נתון מעניין נוסף שעולה מעיון בנתוני ההצבעות המלאים מחצי הגמר הוא שאזרבייג'ן, הזוכה הגדולה של התחרות, סיימה רק במקום השני בחצי הגמר שלה עם 122 נקודות, שנייה ליוון עם 133 נקודות שהידרדרה בגמר על המקום השביעי. בשני החצאים הגיעו פולין והולנד למקומות האחרונים, כל אחת בחצי שלה, אך הולנד היא זו שקיבלה את כמות הנקודות הקטנה ביותר מבין כל המדינות - 13 בלבד.

לטבלת הניקוד המלאה של גמר תחרות האירוויזיון

לטבלת הניקוד המלאה של חצי הגמר הראשון של תחרות האירוויזיון

לטבלת הניקוד המלאה של חצי הגמר השני של האירוויזיון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת