דוח מודיעין: בן לאדן תיכנן לחסל את אובמה

מתברר שנשיא ארצות הברית ברק אובמה בכבודו ובעצמו היה על הכוונת של מנהיג "אל קאעידה" לפני שחוסל. גורמי מודיעין בארצות הברית חושפים כי מתוך מסמכים שנמצאו בביתו של בן לאדן עולה, כי הוא תיכנן להביא לרציחתו של הנשיא האמריקני בנוסף עלה החשד כי פעילי אל-קאעידה ינסו לפגוע בסבתו של אובמה המתגוררת באפריקה

אוסאמה תיכנן לחסל את אובמה? ארכיון (חדשות 2)

פחות משבועיים לאחר שחוסל, נחשפות מזימות נוספות שרקם אוסאמה בן לאדן ממקום מחבואו בפקסיטן. גורם מודיעיני בארצות הברית טוען כי מנהיג אל-קאעידה תיכנן בין היתר לרצוח את הנשיא ברק אובמה.

על פי הדיווח של רשת ABC, גופי המודיעין בארצות הברית עוד מנתחים יותר ממיליון מסמכים שהתגלו במתחם המגורים של בן לאדן בפקיסטן. מתוך המידע שנחשף עד כה עולה כי הטרוריסט תכנן לבצע מתקפה רחבה במהלך הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2012, ובמהלכה לפגוע אישית בנשיא אובמה.

מסמכים שנכתבו בכתב ידו של בן לאדן מגלים כי הוא דחק במאמיניו להתנקש בנשיא האמריקני, כדי להפריע למהלך הבחירות. "הייתי אומר שזה ככל הנראה היה מאוד אישי מצידו של בן לאדן, להרוג את אובמה כיוון שהפר את האמונה המוסלמית", מסביר בראד גארט, פרשן של ABC ומוסיף: "הוא היה אובססיבי לרצוח את הנשיא".

קלטות הוידאו האחרונות בהן נראה בן לאדן צופה בטלוויזיה מבהירות גם הן את כעסו וסלידתו מהנשיא האמריקני. בכל הפעמים בהם הופיע אובמה על המסך, מיהר מנהיג אל-קאעידה להעביר את הערוץ.

החשד לגבי כוונותיו של בן לאדן נחשפות יום לאחר הפרסום לפיו פעילי אל-קאעידה איימו לנקום בסבתו של אובמה, המתגוררת בקניה. בעקבות הדיווחים הציבה המשטרה המקומית שמירה על ביתה של הקשישה בת ה-89.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת