בתוך המזוודה: גורי נמרים, קופים ודוב

עובדי שדה התעופה הבינלאומי בבנגקוק לא האמינו למראה עיניהם. זוג נמרים, פנתרים, קופים ואפילו גור דובים אחד, התגלו כשהם מסוממים בתוך המזוודות של אחד הנוסעים שתיכנן להבריח את בעלי החיים הנדירים לדובאי. פעילי ארגוני בעלי חיים שהיו שם נדהמו: "היה גן חיות נייד בתוך המזוודות"

גור נמרים. נמצאו בתוך כלובים קטנים (חדשות 2)

כך נראה גן חיות מעופף: הרשויות בשדה התעופה הבינלאומי בבנגקוק עצרו אתמול נוסע במחלקה הראשונה, לאחר שבמזוודה שנשא עימו נמצאו שני גורי נמרים, גורי פנתרים, גורי קופים וגם גור דובים אחד.

על פי החשד, הנוסע בן ה-36 המתגורר באיחוד האמירויות במפרץ הפרסי, רכש את הגורים בשוק השחור בתאילנד, הרדים אותם באמצעות סמים והתכוון להעבירם לדובאי. המבריח נתפס הודות לפעילות סמויה של בלשים ממשטרת תאילנד, שעקבו אחריו בזמן רכישת החיות.

"כאשר אותרו ונפתחו המזוודות היה ניתן לשמוע את הגורים מייללים", סיפר סטיבן גלסטר, העומד בראש עמותת "FREELAND" הפועלת למיגור הסחר בבעלי חיים. "היו שם שני נמרים, שני פנתרים, דב אסייתי שחור ושני קופי מקאו, כולם בגודל של גורים", שיחזר גלסטר.

"זה נראה כאילו סיממו את החיות וסגרו אותם בכלובים שטוחים כדי שלא יוכלו לזוז", הוסיף גלסטר וסיפר כי חלק מהחיות אף הוחזקו בתוך מיכלים עם חורי אוויר. "זה היה מבצע הברחה מתוחכם", מספר גלסטר. "מעולם לא ראינו משהו כזה, לבחור היה גן חיות נייד בתוך המזוודות שלו". המשטרה מאמינה כי החשוד שנעצר הוא חלק מרשת סחר רחבה, ונפתחה חקירה בניסיון למצוא את שותפיו למעשה. בעלי החיים עצמם הועברו לטיפול רפואי והם יישארו בתאילנד כחיות בית אקזוטיות. בשדה התעופה הדגישו כי מצבם הבריאותי של הגורים - טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת