יפן: פועל בתחנת הכוח הגרעינית בפוקושימה מת במהלך עבודתו

ביפן חוקרים הבוקר את נסיבות מותו של הפועל (60), שחש ברע זמן קצר לאחר שהחל לעבוד במתקן שניזוק קשות ברעידת האדמה לפני כחודשיים. הוא פונה תחילה למרפאה מקומית - אך לאחר זמן קצר מת בבית החולים. גורמים רשמיים ביפן: מודאגים מתנאי העסקתם של פועלי הגרעין במתקנים שנפגעו

מתקן הגרעין בפוקושימה. ביקורת ביפן (רויטרס)

חודשיים אחרי רעידת האדמה ביפן, מת הלילה פועל בתחנת הכוח הגרעינית בפוקושימה במהלך עבודתו. מדובר באחת מתחנות הכוח שניזוקו קשות במהלך רעידת האדמה, ובבניין בו מצא הפועל את מותו היו מים רבים מזוהמים מקרינה. עם זאת, בשלב זה עדיין לא ברור מהי סיבת המוות של הפועל בן ה-60.

החברה היפנית המפעילה את הכור הגרעיני הודיעה הלילה על מותו של הפועל, שלישי במספר מאז רעידת האדמה הקשה. בנתיחת גופתו נמצאה רמה נמוכה מאוד של קרינה, אך עדיין לא שוללים כי זו אכן סיבת המוות.

ביפן דווח כי הפועל חש ברע כ-50 דקות לאחר שהחל לעבוד, והועבר בשל כך למרפאה הממוקמת במתחם. לאחר מכן הוא הועבר לבית חולים באזור, שם נקבע זמן קצר מאוחר יותר מותו. לאחרונה הביעו גורמים רשמיים ביפן חשש מתנאי העסקתם של הפועלים בכור, בימים שאחרי רעידת האדמה. זאת, למרות שמתקני הגרעין היפניים שבו לפעילות שוטפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת