חוגגים עצמאות, נזכרים בגלעד: תמונות השבוע

אחרי האבל של יום הזיכרון החלו חגיגות יום העצמאות, שבשיאן הזכיר לנו אחיו של גלעד שליט כי אחיו כבר חמש שנים מוחזק בעזה. עובדי הרכבת שבתו ותקעו את המדינה בפקקים, דמיאניוק הורשע אחרי עשרות שנים ומכבי איכזבה בגמר היורוליג

קול זעקה בלב מפגן הממלכתיות

כבכל שנה, חגגה ישראל את עצמאותה בטקס הדלקת המשואות המסורתי – מיד עם תום אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. בצעד שנוי במחלוקת, שיבשו את מהלך האירוע אחיו של החייל החטוף גלעד שליט ובת זוגו, שביקשו להזכיר כי חלף כבר כמעט חצי עשור מאז נחטף על ידי מחבלי חמאס לעזה.

זוכרים את הנופלים

מדינת ישראל התייחדה עם זכר חללי צה"ל ופעולות האיבה. כבכל שנה, נערכו הטקסים הרשמיים ברחבת הכותל המערבי בירושלים ובבתי העלמין הצבאיים. שתי צפירות דומיה נשמעו – האחת, שסימלה את כניסת יום הזיכרון והשנייה – בבוקרו.

66 שנים אחרי השואה: דמיאניוק הורשע בסיוע לרצח יהודים

אחרי שנים של הליכים משפטיים שונים, הרשיע בית משפט בגרמניה את ג'ון איוון דמיאניוק בהיותו שומר במחנה ההשמדה סוביבור ואחראי לסיוע לרצח יהודים בימי מלחמת העולם השנייה. הוא נשלח לחמש שנות מאסר.

אובמה עושה כבוד למחסלי אוסאמה

אחרי שחגיגות חיסולו של מנהיג אל קעידה הסתיימו, הוזמנו חברי חוליית הקומנדו המיוחדת שפשטו על מתחם המגורים של אוסאמה בן לאדן בפקיסטן והרגו אותו לטקס ממלכתי בבית הלבן. נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, העניק להם צל"שים.

יורדים מהפסים

עובדי רכבת ישראל הכריזו באישון לילה על שביתת פתע. כבר בבוקר שלמחרת הורה להם בית המשפט לשוב לעבודתם, אך בתנועת הקרונות הורגשו שיבושים רבים שהסתיימו רק בשעות אחר הצהריים. ביום שני מאיימים העובדים, הנאבקים על תנאי שכרם, לחדש את השביתה.

אכזבה לצהובים בברצלונה

מכבי תל אביב בכדורסל גירדה את תואר אלופת אירופה, אבל את המשוכה האחרונה היא לא צלחה. פנאתנייקוס היוונית מחצה אותה, והיא נאלצה לשוב הביתה כשהיא מסתפקת בתואר סגנית האלופה.

סובארו עם כוח חמור

שוטרי תנועה שהגיעו לסביבות היישוב הבדואי לקייה שבנגב הופתעו לראות כלי רכב חדשני שיצר אחד מתושבי המקום. את רכב הסובארו הישן הסב לכרכרה, ואת דוושת הגז החליף חמור. הנהג, תושב הפזורה הבדואית, הסביר בהומור: " תפסתם אותי בדרך לטסט".

אכזבה ישראלית באירוויזיון

למרות הביצוע הנהדר והתקוות שהדיווה הישראלית תעשה זאת שוב על אדמת אירופה ותביא את תחרות הזמר בשנה הבאה לירושלים הבנויה, לא הצליחה דנה אינטרנשיונל להעפיל לגמר ונאלצה לשוב חזרה ארצה.

מעל פסגת הר הצופים

המטס של יום העצמאות עבר גם מעל שמי הבירה, ומילא את שמיה באווירה חגיגית לרגל 63 שנות עצמאותה של מדינת ישראל.

שני רעשי אדמה קטלניים בספרד

שתי רעידות בפער של שעתיים בלבד האחת מהשנייה הכו את דרום ספרד. הן גרמו לשמונה הרוגים, למאות פצועים וזרעו הרס רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת