48 נשים נאנסות מדי שעה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו

את קונגו מוכת הלחימה כבר הגדירו בעבר "המקום הגרוע עלי אדמות להיות בו אישה". מחקר חדש חושף כי כמעט בכל דקה במדינה, נאנסת אישה. החוקרים גילו לראשונה שההתעללות המינית הרחבה בנשים וגם בגברים, מתרכזת לא רק באזורי העימות אלא במדינה כולה

אישה בקונגו. ארכיון (AP)

כ-48 נשים נאנסות מדי שעה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, כך לפי מחקר חדש. המחקר פורסם לאחרונה בכתב העת האמריקני לבריאות ולפיו ההתעללות המינית מתרחשת לא רק באזורי העימות במדינה, כשכמעט בכל דקה אישה נופלת קורבן.

לפי המחקר, כאמור, מקרי האונס הרבים לא מתמקדים רק במזרח קונגו, אזור העימות המרכזי, אלא גם בשאר המדינה. 1,152 נשים נאנסות מדי יום, כמות הגדולה פי 26 מהערכות קודמות.

12% מנשות קונגו נאנסו לפחות פעם אחת בחייהן. כ-22% מהן לא נאנסו על ידי חיילים במסגרת מלחמת האזרחים העקובה מדם במדינה, אלא על ידי בני זוגן. המחקר גם גילה כמות מבהילה של תקיפות מיניות בבירה קינשאסה.

באו"ם כבר נטען בעבר שברפובליקה משתמשים באונס ככלי מלחמה. קראו שם לקונגו, "המקום הגרוע עלי אדמות להיות בו אישה". מלחמת האזרחים מתרחשת שם כבר 15 שנים, מונעת על ידי ממשלה חלשה והרבה מאוד משאבים טבעיים.

החוקרים העידו כי המחקר היה קשה ביותר לביצוע, למרות שעדויות מגיעות באופן תדיר, גם על אונס קבוצתי של נערות צעירות מאוד ונשים קשישות, על ידי חברי מיליציות חמושות. ישנם גם דיווחים לא מעטים על אונס גברים. רבות מהנשים, כך לפי המחקר, ננטשות על ידי הבעלים לאחר מקרי האונס.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק