1 מכל 5 אמריקנים: בן לאדן עדיין חי

האם לדעתכם בן לאדן עדיין בחיים? מסקר חדש שנערך בארצות הברית מתברר כי אחד מכל חמישה אמריקנים סבור שמנהיג אל-קאעידה כלל לא חוסל. האנשים אשר מסרבים להאמין להודעת אובמה הם רפובליקנים, שמרנים וללא השכלה תיכונית

השאלות שהשאיר אחריו אוסאמה בין לאדן (AP)

תיאוריות הקונספירציה לגבי חיסולו של מנהיג אל-קאעידה משפיעות על דעת הקהל: מסקר שמתפרסם היום הארצות הברית עולה כי אחד מכל חמישה אמריקנים סבור שאוסאמה בין לאדן עדיין חי.

על פי הנתונים שעולים מן הסקר שערך מכון "זוגבי", רק 81% מתושבי ארצות הברית חושבים שבן לאדן אכן חוסל על ידי כוחות קומנדו אמריקנים בפקיסטן. 8% מהנשאלים לא בטוחים אם הוא חי או מת, ועוד 11% מטילים ספק בהודעה שהוציא אובמה על החיסול.

מניתוח שנעשה למשתתפים בסקר עולה כי רוב האנשים שמטילים ספק במותו של בן לאדן הם רפובליקנים שמרנים בגילאי 33-47, ללא כל השכלה תיכונית וגרים באזורים מרוחקים. 25% מהם מאמינים בישו, אבל לא לאובמה.

בין הספקנים יש 35% שהם תומכי אנשי מסיבת התה הרפובליקנים. האתרים והבלוגרים שמפרסמים ומפיצים את הסקר מציינים כי אולי עדות מסוימת מהחיסול או תמונה של הגופה יכולה היתה להסיר חלק מהספק, אבל גם זה לא יעלים ככל הנראה את תיאוריות הקונספירציה הרבות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק