סנטור בארה"ב: "תמונות גופת בן לאדן מבעיתות"

למרות ההחלטה של ממשלת ארצות הברית שלא לפרסם את תמונותיו של בן לאדן, מתקבלים דיווחים שלא חוסכים בתיאורים. סנטור רפובליקני שנחשף לתמונות של הגופה מספר כי הן "מבעיתות" וכי ניתן לזהות בהן חלק ממוחו של מנהיג אל קאעידה

"תמונות גופת בן לאדן מבעיתות". ארכיון (חדשות 2)

"זה הוא, והוא מת, הוא היסטוריה", קבע הסנטור הרפובליקני ג'יימס אינהוף, שהיה בין הבודדים שנחשפו לתמונותיו של מנהיג "אל-קאעידה" אוסאמה בן לאדן לאחר שחוסל. אינהוף סיפר כי חלק מהתמונות הן פשוט "מבעיתות".

בריאיון לרשת CNN חשף הסנטור, כי צפה ב-15 תמונות המתעדות את גופתו של בן לאדן לפני שהושלכה לים. תשעה מהצילומים נלקחו מזירת החיסול בפקיסטן, שלוש תמונות צולמו מהבסיס בו הוכנה גופתו לקבורה ושלוש תמונות נוספות נלקחו לשם זיהוי הגופה.

"הן מבעיתות, מכיוון שהם צולמו ישר לאחר התקרית", סיפר במהלך ריאיון נוסף לרשת פוקס. הסנטור הוסיף כי בחלק מהתמונות היה ניתן לראות את מוחו של בן לאדן מתוך שקע בעינו.

למרות התיאורים הקשים שמסר הסנטור, הוא הבהיר במהלך הראיונות כי הוא עדיין מאמין שיש לפרסם את הצילומים. לדבריו התמונות שנלקחו לאחר שהגופה נוקתה מתאימות לפרסום ומבהירות ללא ספק כי בן לאדן הוא ללא ספק האדם שחוסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת