בשבוע הבא: "נאום המזה"ת" של אובמה

נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס מספר פעמים לתהפוכות השונות בעולם הערבי. עם זאת, רבים סברו כי הנשיא יתייחס לנושא במרוכז בנאום אותו יקדיש לנושא. כעת, מקורות בוושינגטון מספרים כי הנאום עשוי לקרות כבר בשבוע הבא. בין היתר, צפוי אובמה להביע חוסר שביעות רצון מהסכם הפיוס ברשות הפלסטינית

נאומו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, בו הוא יתייחס לתהפוכות בעולם הערבי ויפנה גם לעולם המוסלמי, עשוי להתרחש כבר בשבוע הבא. על פי דיווחים מוושינגטון, חיסולו של אוסאמה בן לאדן יהווה את הרקע לנאומו של הנשיא.

אובמה צפוי להתייחס להתקוממות העממית, האלימות והשינויים הפוליטיים שסוחפים את המזרח התיכון. בנוסף, הוא צפוי לדבר על היחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית, ולחוסר הוודאות שאופף את המגעים ביניהן. אם אכן הנאום יתקיים בשבוע הבא, זה יתרחש ימים לפני ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון, שם הוא צפוי להיפגש עם אובמה וגם לנאום מול הקונגרס האמריקני.

ככל הנראה, נשיא ארה"ב יקשור את הנאום לחיסול בן לאדן, בכך שיציין כי ההתקוממות העממית של העמים נגד השליטים המדכאים אותם מעידה על כך ששיטות המאבק של של בן לאדן ואל קעידה כבר אינן רלוונטיות.

עם זאת, מומחים בארצות הברית סבורים כי אובמה אינו מתכנן שהנאום יהיה "נאום קהיר 2", וכי הוא אינו מתכוון לפנות ישירות לעולם המוסלמי. בנוסף, לאור הסכם הפיוס בין פת"ח לחמאס, לא ברור אם אובמה יציע את עזרת ארצות הברית במגעים בין ישראל לפלסטינים משום שגם וושינגטון רואה בחמאס ארגון טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת