צפו: "הג'ט מן" מעל הגרנד קניון בארה"ב

איב רוסי, המכונה ה"ג'ט-מן", טס מעל שמי הגרנד קניון כאשר רק מנוע סילון על גבו. אחרי כמה ניסיונות בעברו שלא הצליחו, שבר "איש הסילון" שיא אישי, כאשר זינק מעבר לחלקו המערבי של הקניון הגדול בעולם. צפו בתמונות המדהימות של הטיסה

הטייס איב רוסי בן ה-51, המוכר בכינויו ה"ג'ט-מן", המריא באמצעות מנוע הסילון שנשא על גבו מעל ה"גרנד קניון" בארה"ב במהירות של 190 קמ"ש, ובכך קבע שיא אישי חדש.

רוסי שהיה בעברו טייס קרב בחיל האוויר השוויצרי, היה אמור לבצע את הטיסה הנועזת בשבוע שעבר, אך הדבר בוטל עקב בעיות עם מינהל התעופה הפדרלי, שככל הנראה לא אישר אז טיסה מהסוג הלא שגרתי הזה.

רבים ציפו לטיסתו של רוסי מעל הגרנד קניון ואתמול בשעות הבוקר הוא סוף סוף ביצע אותה. הטיסה החלה עם קפיצתו של ה"ג'ט-מן" ממטוס בגובה של 8,000 רגל מעל האדמה. כשצבר מספיק מרחק מהמטוס, הפעיל רוסי את המנוע הסילוני. לאחר 8 דקות של טיסה, במהירות 190 קמ"ש מעל חלקו המערבי של הגרנד קניון, הוא פתח את מצנח הרחיפה ונחת בשלום בקרקע.

ארבעת מנועי סילון ברתמת כנף המטוס שממנו זינק הטייס האמיץ, סיפקו את המהירות הנדרשת ואת הכוח לבצע את הטיסה המסוכנת. עדי ראייה שצפו בטיסה המרהיבה של רוסי סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס: "חיכינו עד שיהיו לנו תמונות ווידאו כדי להודיע על כך, כדי שבכלל יאמינו לנו". עד ראייה נוסף סיפר בתדהמה: "יכולנו לראות אותו קופץ מהמסוק, הוא היה נראה כל כך קטן לעומת גודלו של הקניון, נדהמנו מכל רגע של צפייה בטיסה", סיפר.

תזכורת: הניסיון הכושל של ה"ג'טמן" לטוס מעל מצרי גיברלטר

זו לא הפעם הראשונה שרוסי מבצע טיסה מהסוג הזה. הטייס השוויצרי טס באמצעות מסוק הסילון שלו בכדי לחצות את תעלת למאנש בשנת 2008 ובאותה שנה ביצע טיסה מוצלחת גם מעל הרי האלפים. עם זאת, בשנת 2009 ניסה רוסי לבצע טיסה מעל מיצרי גיברלטר, ושאף להפוך לאדם הראשון בעולם שידלג בין יבשת אפריקה לאירופה בעזרת מנוע סילון על גבו, אך הניסיון לא צלח.

לאחר הכישלון לא היה ברור אם רוסי ינסה שוב לכבוש את היעד הנכסף, אך הביצוע אתמול הוכיח שהוא חזר ובגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק