דיווח: "בנו של בן לאדן נמלט ולא חוסל בפעולה"

חמזה בן לאדן בן ה-18 היה עתיד לרשת את הטרוריסט בהנהגת אל-קאעידה. בראשית החודש דווח כי הוא חוסל יחד עם אביו בפשיטה על האחוזה בפקיסטן, וגורמי ביון כבר חגגו. אך היום מתברר כי קיימים ספקות רבים באשר לסוגיה, הקשורים לבעיות העולות בחקירת בני המשפחה של בן לאדן. "הוא נמלט ונעלם", מדווחים בבריטניה

המידע אודות שהתרחש ב-40 הדקות של מבצע החיסול של בן לאדן ממשיך להיות מעורפל. אחרי שדווח בראשית החודש כי בנו של הארכי-טרוריסט, חמזה בן לאדן בן ה-18 חוסל יחד עמו בפעולה, מפרסמים היום כלי תקשורת בבריטניה כי ייתכן שהוא בכלל נמלט ולא נתפס בפעולה.

בדיווח היום בעיתון "דיילי טלגרף" מפורסמים דברים של קצינים בשירותי הביטחון הפקיסטניים, לפיהם נשותיו של בן לאדן עודכנו כי "אחד מבניו של בן לאדן לא נראה מאז המבצע". עוד דווח כי "ייתכן שבנו של בן לאדן, חמזה, נמלט אחרי הפשיטה על הבית". בבריטניה שבו ועלו היום השאלות בדבר מהימנות המידע שמגיע מהבית הלבן באשר למה שהתרחש בבית, מי בדיוק נהרג ומי נעצר.

"בלבול בחקירה"

גורמי מודיעין בריטיים העריכו בראשית החודש כי חמזה בן לאדן, בן 18 במותו, היה צפוי להנהיג בעתיד את ארגון הטרור של אביו. הערכות אלו התחזקו לאחר שבן לאדן הבן היה מעורב ברצח ראש ממשלת פקיסטן לשעבר, בנזיר בהוטו, בשנת 2007. חמזה בן לאדן תועד לצד אביו כשהיה ילד בן 8 בלבד, כשרובה קלצ'ניקוב בידיו, באחת הקלטות שפרסם הטרוריסט ב-2001. לא אחת כונה בן לאדן הבן כ"יורש העצר של הטרור".

ב"טלגרף" וכן בעיתון "ניו יורק טיימס" האמריקני דווח רבות גם על הבלבול הרב העולה בימים אלו מחקירת בני משפחתו של בן לאדן. "ריבוי הנשים והילדים שלו גורמים לבלבול בחקירה", אמרו גורמי מודיעין אמריקניים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק