פאניקה באיטליה: רומא תיחרב היום?

המדען האיטלקי רפאל בנדיני חזה בשנת 1915 שרומא על שלל מבניה ההיסטוריים תיחרב היום - 11 במאי 2011 ברעידת אדמה קטלנית. המדענים מנסים להרגיע ואומרים שאין שום הוכחה לנבואת החורבן, אבל תושבי העיר חוששים לגורלם

הקוליסאום ברומא יחרב? (רויטרס)

עובדים רבים ברחבי רומא החליטו לקחת היום חופשה ולא מעט תלמידים ייעדרו מבית הספר. הסיבה: חשש מנבואת זעם לפיה תיחרב היום בירת איטליה.

"רומא תושמד על ידי רעידת אדמה שתחסל היסטוריה ארכיטקטונית של מעל מ-2,000 שנה כולל הקולוסיאום, הפנתיאון וכיכר פטרוס הקדוש", זו התחזית של רפאל בנדנדי, "נביא הרעש", שעל פי דיווחים באיטליה חזה ב-1915 רעידת אדמה הרסנית ברומא ב-11 במאי 2011.

על פי החזון של הססמולוג האיטלקי, האדמה ברומא תרעד היום בעוצמות אדירות. כצפוי, בעיר שוררת פאניקה: כיכרות רומא מתרוקנות, העובדים לקחו יום חופש מהעבודה והתלמידים לא מתכוונים להגיע לבית הספר. בשבועות האחרונים השמועה תפסה תאוצה דרך דפי הרשתות החברתיות טוויטר ופייסבוק. "רומא תיחרב היום, ה-11 במאי, 2011", נכתב בכותרות העמודים האינטרנטיים.

עם זאת, למרות הנהירה ההמונית מחוץ לעיר, המומחים מעריכים כי מדובר בבהלה חסרת פרופורציות. מנהלת הארכיון הססמולוגי באיטליה פאולה לגורויו ניסתה להרגיע את החששות והודיעה כי לא מצאה שום הוכחה לתאריך חורבן בין דפי החישובים של המדען שמכניס את כל איטליה לפאניקה. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק