רוסיה חוגגת 66 שנים לניצחון הצבא האדום על הנאצים

עם כלי נשק מיושנים והרבה מצב רוח טוב, חצה המצעד החגיגי שירשה רוסיה מהסובייטים את מוסקבה לציון יום השנה להכרעת גרמניה הנאצית. צפו בתמונות

שבוע אחרי שישראל ציינה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, חגגה היום רוסיה 66 שנים להכרעת גרמניה הנאצית על ידי הצבא האדום. אל מול המוני צופים, חצה את מוסקבה מצעד צבאי בנוכחות נשיא רוסיה דמיטירי מדבדב וראש הממשלה ולדימיר פוטין, שיחד עם הקצונה הבכירה וראשי הדרג המדיני התהלכו לצד כלי הנשק המיושנים שברשות הצבא הרוסי.

כ-20,000 איש השתתפו במצעד, שהסתיים בכיכר האדומה המפורסמת - בהתאם למסורת ארוכת שנים שראשיתה ב-1945 והורישה לרוסיה ברית המועצות.

צבא מודל תחילת שנות ה-90

פוטין ניצל את ההזדמנות כדי להבטיח להשקיע סכום עתק של 718 מיליון דולרים בחימוש מחדש של הצבא ב-10 השנים הקרובות. הבטחה זו הייתה מתבקשת, אחרי שכלי הנשק שחצו את הבירה הרוסית ייוצרו לפני כ-20 שנים.

בניגוד לתאריך הנהוג לציון הניצחון על גרמניה הנאצית במדינות מערב אירופה, מציינים ברוסיה את המועד כעת - ביום השנה לחתימת ראשי הצבא הגרמני על כתב כניעה שני לברית המועצות עצמה. יום קודם לכן, חתמו נציגי הכוחות הנאציים על מסמך דומה ונכנעו באופן רשמי לבעלות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק