צפו: זינוק עם אופנוע מהר בגובה 915 מטר

חובב אקסטרים צ'יליאני התייצב עם אופנוע בנפח של 450 סמ"ק על צוק בהרי האנדים של צ'ילה - רק כדי לקפוץ מעל התהום. "רק כשאני באוויר אני מרגיש בנוח", הוא אמר לאחר הקפיצה, כשהוא נרגש ומלא באדרנלין. צפו בתמונות המרשימות מהזינוק - ובשום אופן אל תנסו את זה בבית, וגם לא בהר החרמון

חובב קפיצה חופשית מצ'ילה בשם חוליו מנואז התייצב השבוע על פסגת אחד מהרי האנדים, דהר לרמפה והתעופף מעל צוק בגובה של 915 מטרים - הישר לנחיתה מוצלחת בצידה השני של ההר. עם זאת, בעוד מנואז עצמו שרד את הקפיצה המאתגרת, התרסק האופנוע שלו על הסלעים בעמק שמתחתיו.

חובב הריגושים בן ה-37 תכנן במשך שלוש שנים את הקפיצה באזור לומה ראבונה שבצ'ילה, וכל התענוג הזה עלה לו 100,000 דולר. "כשעוזבים את הרמפה ומתחילים לעוף, רק כשאני באוויר - שם אני מרגיש באמת נוח", אמר מנואז הנרגש אחרי הקפיצה.

מנואז, שניתן לכנותו האופנוען-הצנחן, השתמש בשלושה מסוקים כדי להעלות את הציוד להר מרוחק. "הקפיצה עצמה היא עניין יום יומי עבורי", הוא אמר.

הקפיצה שתקפיץ את האנדים?

במשך חודשיים עבד מנואז על הפסגה כדי להכין את הכל לרגע הגדול. המצלמות, הצוותים, האופנוע וציוד ההצלה - כל אלו הועלו לפסגה והוכנו באופן אישי על ידי מנואז.

12 מצלמות דיגיטאליות ליוו את רוכב האופנוע האמיץ בזמן הקפיצה, כשאחת מהן, כמו שניתן לראות בתמונות, ממוקמת על הקסדה. מצלמה נוספת מוקמה על האופנוע, עם נפח מנוע של 450 סמ"ק. "בדרך אל הרמפה התרכזתי בכיוון המהירות של האופנוע", נזכר מנואז.

הקפיצה האמיצה לא נעשתה בניסיון להיכנס לספר השיאים של גינס, כפי שאולי ניתן לחשוב, אלא דווקא במסגרת מאמצים של משרד התיירות הצ'יליאני לפרסם את האתרים המובילים במדינה הדרום האמריקנית. משרד התיירות היה גם זה שסייע למנואז כלכלית לקפוץ אל החלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת