כך משמידים את הסקאדים של קדאפי

משרד ההגנה הבריטי מפרסם היום תמונות שצולמו מכוונת מטוסי חיל האוויר המלכותי שפועלים בשמי לוב. בתיעוד ניתן לראות פגיעה והריסה של סוללות טילי הסקאד של הקולונל קדאפי, בעיר הולדתו סירט. שר ההגנה הבריטי: "המשימה המוצלחת הזו היא דוגמא לדרך שבה אנו פועלים נגד כוחותיו של קדאפי שממשיכים במתקפות נגד העם הלובי"

מטוסי קרב של חיל האוויר הבריטי השמידו בסוף השבוע סוללת שיגור טילים של קדאפי, בעיר הולדתו סירט. משרד ההגנה הבריטי מדווח על ההצלחה המבצעית - ומפרסם את תיעוד התקיפה.

"שני טילי טורנדו פגעו והרסו סוללת טילי סקאד ביום שישי האחרון סמוך לעיר סירט", נאמר בהודעה. סרטון הווידאו, שצולם על ידי מערכת הכוונות על המטוס, תיעד את הפגיעה של הטיל במטרה, וכעבור שניות גם את התחמושת הרבה שהייתה בסוללה עולה באש. "המשימה המוצלחת הזו היא דוגמא לדרך שבה אנו פועלים נגד כוחותיו של קדאפי שממשיכים במתקפות נגד העם הלובי", אמר ליאם פוקס, שר ההגנה הבריטי.

"הנשק הלובי נועד לפגוע באזרחים חפים מפשע"

חיל האוויר המלכותי עשה שימוש בתקיפה זו בטילים עם ראש נפץ חודר בטון. מדובר בנשק מדוייק, מונחה לייזר, שנעזר גם במידע GPS לפגיעה במטרה. "אין לי ספק שמאגר הנשק יכול היה לאיים, לפגוע ולהפיל לובים חפים מפשע", ציין שר ההגנה הבריטי, והוסיף כי מטוסי הקואליציה תקפו והרסו יותר מחמישים סוללות דומות. מטוסי נאט"ו ערכו יותר מ-5200 גיחות תקיפה, מאז שהאו"ם הכריז על לוב כאיזור אסור לטיסה.

זירת הקרבות המרכזית בלוב בין המורדים לבין כוחותיו של קדאפי היא עיר הנמל מיסרטה, העיר הלובית השלישית בגודלה עליה השתלטו המורדים כבר בימי הלחימה הראשונים בתחילת חודש מרץ. הטלוויזיה הלובית מדווחת היום כי חלק מהמורדים התייאשו מאוזלת ידם של כוחות נאט"ו שפועלים מהאוויר, והם הסגירו עצמם לכוחותיו של קדאפי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת