חיסול בן לאדן: עכשיו המשחק

שבוע אחרי חיסול מנהיג אל-קאעידה, יוצרי המשחקים לא ממתינים אפילו שניה אחת מיותרת וכבר החלו לעבוד על הגרסה הממוחשבת של המבצע לחיסול הטרוריסט מספר 1. חברת "קומה" מניו יורק מאפשרת לכל אחד את ההזדמנות להיות זה שיורה בראשו של בן לאדן, מהכיסא שמול המחשב. כך זה נראה

לוחמי "אריות הים" בקושי הספיקו לנקות ולשמן את כלי הנשק שהשתתפו בחיסול - והנה כבר עולה לאוויר משחק מחשב המזמין את הגולשים לקחת חלק בחיסולו של הטרוריסט מספר 1 אוסאמה בן לאדן בפקיסטן. עכשיו אפשר להרוג את מנהיג אל-קאעידה במשחק שנכתב על סמך המידע שנחשף בימים האחרונים מהווילה באבוטאבאד.

ממציאי המשחק הם חברת המשחקים "קומה" הפועלת מניו יורק. הם מתגאים היום בכך שהם הצליחו ליצור את המשחק הזה שבוע בלבד אחרי החיסול. "כולם יכולים להיות עכשיו אריות ים של הצי האמריקני", הם אומרים בגאווה. לשחקנים יש חמש דקות לנווט בתוך מבוך של חדרים, לחלוף דרך דלתות נעולות ותעלות אוורור כדי להגיע בסופו של דבר אל בן לאדן - ולחסלו.

השחקנים מקבלים נקודות על איסוף מידע מודיעיני מארגון אל-קאעידה, וגם על השמדת המסוק בו אירעה תקלה - ממש כפי שהתרחש במבצע האמיתי. לשחקנים יש גם אפשרות, בסוף המשחק, להחליף צדדים ולשמש כמגנים על בן לאדן. אין זו הפעם הראשונה שחברת "קומה" מנצלת מבצע צבאי מוצלח של ארצות הברית בשביל לבדר את לקוחותיה: בעבר ייצרה החברה גם את המשחק המדמה את חיסולו של סדאם חוסיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת