דנה אינטרנשיונל ערכה את החזרה השנייה בגרמניה לקראת חצי גמר האירוויזיון

כשהיא לבושה בשמלה שככל הנראה תופיע איתה באירוויזיון, ערכה דנה אינטרנשיונל היום בין השעות 13:00-13:30 (שעון ישראל) את החזרה לקראת חצי הגמר השני שבו תשתתף וייערך ביום חמישי הקרוב בשעה 22:00. גם הפעם נרשמו תגובות מעורבות כמו בחזרה הראשונה. "היא פשוט מזייפת", קבע אחד הבלוגרים שצפה בחזרה. צפו בחזרה המלאה

אחרי החזרה הפושרת ביום רביעי האחרון, ערכה דנה אינטרנשיונל את החזרה השנייה לקראת חצי הגמר השני של האירוויזיון. גם הפעם תגובות העיתונאים שנכחו באולם לא שיבחו את החזרה, אבל עדיין נראה שמוקדם מדי לקבוע כי מדובר בהופעה לא כל כך מוצלחת. אתם מוזמנים לצפות בחזרה המלאה ולשפוט בעצמכם.

נראה כי בחזרה הנוכחית, בשונה מהקודמת, בחרה אינטרנשיונל להופיע עם מה שנראה כמו השמלה הירוקה שאיתה תופיע ביום חמישי הקרוב וללא משקפי השמש. הביצוע הקולי עדיין לא מושלם ומדויק, אבל דנה נראית הרבה יותר משוחררת ואפילו יורדת במהלך ההופעה לשיר בתוך הקהל - דבר שרק מעטים מהאמנים בחרו לעשות. "היא פשוט מזייפת", אמר אחד הבלוגרים באולם שמעדכן בזמן אמת.

בתוך ים הביקורות השליליות, ניתן היה למצוא גם מעט עמדות חיוביות על השיר. "הביצוע הקולי שלה בסך הכל בסדר", אמר אחד הנוכחים במקום. "אני דווקא חושב שביחס לשאר החזרות שראינו היום - זו אחת הטובות. דנה נראית בשמלה כמו בת ים", הוסיף. גם כאן, בחדשות 2 באינטרנט, נצפו תגובות נלהבות לחזרה.

באתר אחר, שמעביר Live-Video Blogging מחדר העיתונאים שמחוץ לאולם, נצפו תגובות מעורבות, כאשר חלק מתלהבים מהביצוע והחלק האחר מצחקק. "זה פשוט לא מספיק חזק כמו שזה צריך להיות. אין לשיר הזה סיכוי", קבעה בלוגרית אחרת. "זה שיר ממש מודרני, אבל אין מה לעשות - הביצוע מאכזב", היא הוסיפה.

החובבים הישראלים, לעומת חבריהם מחו"ל, הגיבו בהתלהבות רבה על החזרה של דנה, שלדעתם הייתה הרבה יותר טובה מהקודמת. "זו פשוט חזרה מושלמת", כתב אחד מהם. "היא מהממת, מהממת, מהממת!", הוסיף אחר.

חצי הגמר הראשון - לא בערוץ ישראלי

חצי הגמר הראשון של תחרות האירוויזיון ייערך ביום שלישי הקרוב בשעה 22:00 (שעון ישראל). הערוץ הראשון בחר שלא לשדר השנה את חצי הגמר הראשון, שבו לא משתתפת ישראל, בנימוק כי מדובר במוצאי יום העצמאות ובשידור שאינו "בעל צביון ישראלי". מי שבכל זאת יירצה לצפות בתחרות, יוכל לעשות זאת בערוץ הטורקי, בערוץ הרוסי או באמצעות האתר הרשמי של התחרות.

חצי הגמר השני שבו תשתתף אינטרנשיונל ישודר בערוץ הראשון ביום חמישי בשעה 22:00. עשרת המדינות שתגענה למקומות הראשונים בכל חצי גמר, יצטרפו לחמש המדינות שכבר נמצאות בגמר (בריטניה, צרפת, ספרד, גרמניה המארחת והזוכה של השנה שעברה ואיטליה). גמר האירוויזיון ישודר ביום שבת בשעה 22:00 בערוץ הראשון ויימשך כשלוש שעות.

הכירו את המתחרים של דנה

ביום חמישי הקרוב, בחצי הגמר השני של האירוויזיון, תצטרך אינטרנשיונל להתמודד מול חלק מהשירים הפייבוריטים לזכייה השנה שמתחרים יחד איתה על אחד מעשרת הכרטיסים לגמר. כולם, אגב, כבר הספיקו לערוך לפחות חזרה אחת לפחות, כשמי שהספיק רק חזרה אחת, יבצע את השנייה בשעות אחר הצהריים.

אחד המתחרים הבולטים של דנה השנה הוא אריק סעדה משוודיה, עם השיר "פופולרי". סעדה, שאביו לבנוני במקור, מתכוון להיכנס במהלך ההופעה לקוביה מזכוכית, כשברגע השיא אחת הזגוגיות נשברת והוא פורץ מתוכה החוצה. עם זאת, בינתיים הקטע של ניפוץ הזכוכית לא עובר חלק ומעסיק את הגרמנים דקות ארוכות כשתקלות נרשמות מדי פעם כשהזכוכית פשוט מסרבת להישבר.

גם אוקראינה, כמו בכל שנה, היא אחת המתמודדות החזקות ביותר. השנה שלחו האוקראינים את הזמרת מיקה ניוטון עם השיר "מלאכים", אבל כפי שניתן להתרשם מהחזרות, לא השיר הוא שהולך למשוך את תשומת הלב של הצופים, אלא כל מה שהולך מאחורי הזמרת על המסך.

בשונה ממדינות אחרות שביססו את הרקע מאחוריהם על צבעים וצורות, האוקראינים הכינו וידאו-ארט מושקע, שלאורך כל השיר מציג אמנות חול פשוט מדהימה. עם כזו תפאורה, יש בכלל מישהו שיצפה בזמרת ויתרכז בשיר?

אסטוניה, מי שבמשך השבועות האחרונים כיכבה במקום הראשון באתרי ההימורים עד שאיבדה את מקומה לבריטניה וצרפת, גם תשתתף השנה בחצי הגמר של דנה. מצפייה בחזרה הראשונה של האסטונים, נראה שהכרטיס לגמר כבר בכיס שלהם, כשהם משאירים רק תשעה כרטיסים למדינות האחרות.

גטר יאני האסטונית תעלה על הבמה עם השיר "רחוב רוקפלר", כשהגימיק התורן של האסטונים השנה הולך להיות קסמים. שימו לב בשניות הראשונות של השיר למטפחת הצהובה בידיה של יאני. חוסר תשומת לב רגעית ותפספסו את השניה שבה היא הופכת למקל קסמים.

תזכורת: החזרה הראשונה של דנה מיום רביעי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק