כך מתקבלים ליחידת החיסול של בן לאדן

יחידת "אריות הים" תפסה השבוע את הכותרות לאחר שנודע כי היא זו שחיסלה את הטרוריסט מספר אחת. מבחירת הלוחמים, דרך "שבוע הגיהנום" ועד אופי הפעילות בתום המסלול המפרך והכמעט בלתי אפשרי - כך מתקבלים ליחידה שחיסלה את בן לאדן

חיסולו של אוסמה בן לאדן השבוע הסית השבוע את אור הזרקורים על יחידת "אריות הים", שנחשבת לאחת היחידות הטובות ביותר בעולם בתחום הלוחמה בטרור, ולאורך המאה ה-20 השתתפה במבצעים רבים, חלקם גלויים ומרביתם חסויים, במסגרת הפעילות חובקת העולם של צבא ארה"ב לאורך ההיסטוריה. לוחמי היחידה לקחו חלק במלחמת וייטנאם, בפלישה של צבא ארה"ב לפנמה וכמובן במלחמות בעירק, אפגניסטן וקני הטרור של אל-קאעידה.

כחלק מתהליך ההכשרה שעוברים הלוחמים המובחרים, הם עוברים את מה שכבר מזמן זכה לכינוי "שבוע גיהנום" - שנערך בשבוע הרביעי של תהליך ההכשרה המפרך. בשבוע זה, ניצב גופם של הלוחמים במבחנים פיזיים קשים על גבול הבלתי אפשריים, לצד מבחנים פסיכולוגיים קשים לא פחות. הלוחמים כמעט ולא ישנים, יוצאים למסעות רבים בתנאי מזג אוויר משתנים וקיצוניים - ומבצעים פעולות באוויר, בים וביבשה. כיאה לשמו, מדובר גם בשבוע אותו עוברים מעט מאוד חיילים בתהליך ההכשרה.

פרוסים במקומות רבים בעולם

אנשי יחידת העילית מאומנים בצורה קפדנית ויסודית, כאשר בהכנה ישנו דגש נרחב לאופי פעילות שקט וחשאי בהגעה הן מהים, מהאוויר ומהיבשה, מה שמאפשר להגיע לאויב כמעט בלי שירגיש וכך לחסלו, בדיוק כפי שעשו למנהיג אל-קעידה אוסמה בן לאדן. למרות התמחותם בלוחמה ימית, הרי שאנשי "אריות הים" מאומנים גם ללחימה יבשתית לכל דבר ולהגעה במסוקים או מטוסים אל היעד - ממש כמו שייטת 13 של צה"ל.

צוותי "אריות הים" פרוסים במקומות רבים בעולם בהם יש בסיסי צבא אמריקניים, בהתאם לצרכים הביטחוניים של ארה"ב, וזאת על מנת להיות ערוכים לפעולה במהירות הקצרה ביותר. "אריות הים" מצוידים בנשק היקר, החדיש והמתוחכם ביותר העומד לרשות צבא ארה"ב ולא מהססים להשתמש בו. בעקבות אופי פעילותם וההצלחות הרבות, זכו לוחמיה של היחידה לאורך ההיסטוריה לא מעט פעמים בעיטור הצבאי הגבוה ביותר בצבא ארה"ב - מדליית הכבוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת