היום: אובמה ייפגש אישית עם מחסלי בן לאדן

אחרי שפגש אתמול את משפחות הנספים באסון התאומים, ייפגש היום הנשיא האמריקני עם "צוות 6" של יחידת "אריות הים" בבסיסם ויודה להם אישית. מכיוון שמדובר ביחידה סודית, הביקור יהיה סגור לתקשורת

יום אחרי שהניח זר פרחים בזירת אסון התאומים על מנת לכבד את הנספים באסון, ייפגש היום נשיא ארצות הברית ברק אובמה עם לוחמי יחידת ה"סילז", "אריות הים" שהשתתפו במבצע החיסול של אוסאמה בן לאדן. הנשיא יגיע לבסיס "פורט קמבפבל" שבמדינת קנטקי, כדי להודות ללוחמים באופן אישי על המבצע.

הצוות שהשתתף במבצע הוא "צוות 6", אשר שייך ליחידת העילית האמריקנית המקבילה ל"שייטת 13" הצה"לית. במבצע לקחו חלק כ-79 לוחמים, אשר נחשבים ה"עילית של העילית" בצבא האמריקני. דיווחים מרחבי הרשת היום מספרים כי בפשיטה לקח חלק גם כלב "חכם" שמאומן לסייע לצוות בפעולות צבאיות.

מכיוון שהיחידה הינה יחידה סודית, ייפגש אובמה עם החברים בה בדלתיים סגורות. אולם, לאחר מכן, יישא דברים מול כלל חיילי הבסיס, חלקם שבו לאחרונה מפעילות באפגניסטן. חיסולו של בן לאדן יעמוד במרכז נאומו של הנשיא האמריקני.

צוותים פרוסים ברחבי העולם

"אריות הים" נחשבת לאחת היחידות הטובות ביותר בעולם בתחום הלוחמה בטרור, ולאורך המאה ה-20 השתתפה במבצעים רבים, חלקם גלויים ומרביתם חסויים, במסגרת הפעילות חובקת העולם של צבא ארה"ב לאורך ההיסטוריה. לוחמי היחידה לקחו חלק במלחמת וייטנאם, בפלישה של צבא ארה"ב לפנמה וכמובן במלחמות בעירק, אפגניסטן וקני הטרור של אל-קאעידה.

אנשי יחידת העילית מאומנים בצורה קפדנית ויסודית, כאשר בהכנה ישנו דגש נרחב לאופי פעילות שקט וחשאי בהגעה הן מהים, מהאוויר ומהיבשה, מה שמאפשר להגיע לאויב כמעט בלי שירגיש וכך לחסלו, בדיוק כפי שעשו למנהיג אל-קעידה אוסמה בן לאדן. למרות התמחותם בלוחמה ימית, הרי שאנשי "אריות הים" מאומנים גם ללחימה יבשתית לכל דבר ולהגעה במסוקים או מטוסים אל היעד - ממש כמו שייטת 13 של צה"ל.

צוותי "אריות הים" פרוסים במקומות רבים בעולם בהם יש בסיסי צבא אמריקניים, בהתאם לצרכים הביטחוניים של ארה"ב, וזאת על מנת להיות ערוכים לפעולה במהירות הקצרה ביותר. "אריות הים" מצוידים בנשק היקר, החדיש והמתוחכם ביותר העומד לרשות צבא ארה"ב ולא מהססים להשתמש בו. בעקבות אופי פעילותם וההצלחות הרבות, זכו לוחמיה של היחידה לאורך ההיסטוריה לא מעט פעמים בעיטור הצבאי הגבוה ביותר בצבא ארה"ב - מדליית הכבוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת