רשויות המס בארה"ב חוקרות את מרכז הקבלה בו לומדת מדונה

מדונה ואשטון קוצ'ר הם רק שניים מבין רשימת התלמידים האקסקלוסיבית של המרכז לקבלה בלוס אנג'לס. עם זאת, נראה שהמרכז לא קיים את מצוות הצדקה בהתאם לחוקי המס האמריקנים. המרכז נמצא כעת בחקירה בחשד שבני המשפחה המנהלים אותו טמנו ידיהם בקופת הצדקה של המרכז ועשו בכסף כבשלהם

מדונה לומדת קבלה. ארכיון (AP)

מרכז קבלה פופולארי בעיר לוס אנג'לס, בו לומדים בין השאר הזמרת מדונה והשחקן אשטון קוצ'ר נמצא בימים אלו תחת חקירה של רשויות המס בארצות הברית - כך מפרסם הלילה העיתון "לוס אנג'לס טיימס". על פי הדיווח, רשות המיסים חוקרת אם המשפחה המנהלת את המרכז עשתה שימוש פרטי בכסף מהכנסות הצדקה של המרכז, אשר פטורות ממס.

כבר יותר מ-40 שנה שמשפחת ברג מנהלת את המרכז, שמעביר שיעורים שונים בתורת הנסתר היהודית. ידוענים אמריקנים רבים לומדים בו, ביניהם הזמרת מדונה והשחקן אשטון קוצ'ר. לבני משפחת ברג ולמרכז הקבלה נשלח צו המזמן אותם להעיד בבית המשפט. גם שמו של ארגון צדקה למען מלאווי, אותו מנהלת הזמרת מדונה, נקשר בחקירה.

3 מיליון דולר בדרך לא חוקית

שני הארגונים אומרים כי הם משתפים פעולה עם החוקרים. החקירה החלה בעקבות מספר תביעות שהוגשו נגד המרכז, ביניהן אחת שמאשימה את המרכז כי הרוויח כ-3 מיליון דולרים מהונאת "פונזי" בה שותף ותביעה אחרת בה יורשת הון מסוימת מאשימה את המרכז כי הונה אותה ב-1.3 מיליון דולר.

התביעה מתייחסת לטענה לפיה המרכז גייס כספים להקמת סניף במחוז אורנג' שבקליפורניה, אך משלא הוקם הסניף, לא החזיר המרכז את הכסף למשקיעים. מהמרכז נמסר כי התביעה חסרת כל בסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת