"חמינאי ביקש מאחמדינג'אד לעזוב"

מקורות רבים בעולם הערבי מדווחים כי המנהיג הרוחני העליון של אירן, האייתוללה עלי חמינאי, ביקש מאחמדינג'אד לפרוש מתפקידו. על פי הדיווחים, כמה ממקורביו של הנשיא נעצרו, אחרי שהואשמו כי עשו שימוש בכשפים בניסיון לקדם את ענייני הנשיא

אחמדינג'אד: בדרך החוצה? ארכיון (חדשות 2)

אמש החלו לצוץ ידיעות ברחבי העולם הערבי לפיהן דיווחים מאירן מספרים שעזיבתו של אחמדינג'אד את תפקיד הנשיא קרובה מאי פעם. על פי הדיווחים, המנהיג הרוחני העליון של אירן, האייתוללה חמינאי ביקש מהנשיא לוותר לאלתר על כסאו. בנוסף דווח כי כמה ממקורביו של הנשיא האירני נמצאים במעצר.

עיתון הגארדיאן הבריטי דיווח כי מקורביו של אחמדינג'אד נמצאים במעצר, משום שהואשמו בשימוש בכשפים. כך למשל, נאשמו כמה מהם שניסו לזמן שד, על מנת שיסייע במאבקו הפוליטי של אחמדינג'אד מול חמינאי. על פי הדיווחים, אחד העצורים הוא אספנדיאר ראחים משעי, ראש הסגל של הנשיא האירני.

אתר אירני אחד דיווח כי למחמוד אחמדינג'אד בעצמו יש קשר למעשים וכי גם הוא עוסק בתורת הנסתר. הרקע לסכסוך בין חמיאני לבין אחמדינג'אד הוא ככל הנראה המחאה שהביע הנשיא האירני, אחרי שחמינאי החזיר את ראש מערך המודיעין האירני לתפקידו, למרות שאחמדינג'אד פיטר אותו. בתגובה עזבו הנשיא וכמה ממקורביו את הממשלה למשך 11 ימים.

בהכנת הידיעה השתתפה נטלי צפתי מדסק החוץ של חדשות 2

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת