צפו: אובמה מתעקש – חיסלנו את בן לאדן

בריאיון לתכנית "60 דקות" של רשת CBS הסביר אתמול נשיא ארצות הברית מדוע לא יפורסמו תמונות אוסמה המת: "חשוב לנו לוודא שתמונות של אדם שנורה בראשו לא יופצו ויציתו אלימות נוספת ולא ינוצלו ככלי תעמולה". צפו בקטע מהראיון שהעניק

בריאיון לתכנית "60 דקות" ברשת CBS הודיע אתמול נשיא ארצות הברית ברק אובמה, כי צילומים שנלקחו לאחר חיסולו של מנהיג "אל-קאעידה" בפקיסטן יישארו חסויים, ולא יפורסמו בכלי התקשורת. למרות הלחץ והקונספירציות הרבות שמתרוצצות ברשת, התייצב אובמה לראיון והדגיש: התמונות לא תפורסמנה.

"ראיתי את התמונות, זה בן לאדן בוודאות", אמר אובמה. "אנחנו בטוחים לחלוטין שזה הוא. היו לנו על כך דיונים פנימיים וערכנו גם בדיקות DNA שהוכיחו זאת. אין ספק שחיסלנו את בן לאדן". בהמשך הראיון הסביר אובמה את הסיבות שהביאו אותו להחלטה שלא לפרסם את התמונות: "חשוב שנוודא שתמונות מאוד קשות של אדם שנורה בראשו לא מסתובבות בחוץ ומסיתות לאלימות נוספת או משמשות כלי תעמולתי. אנחנו לא כאלה".

גורמים בממשל האמריקני הגיבו הלילה להחלטה ואמרו כי חשיפת התמונות עלולה "לסבך את פעילותם של חיילים אמריקנים מעבר לים".

"צולם עם פצע גדול בראשו"

אתמול פרסמה רשת "סקיי ניוז" הבריטית כי לפחות באחת התמונות המדוברות של בן לאדן, נראה "פצע גדול ופתוח בראשו" ואף, למרבה הזעזוע, "חלק ממוחו".

גם הסנטורית האמריקנית הרפובליקנית קלי איוט הצהירה היום כי היא ראתה את אחת התמונות ואישרה כי אכן מדובר בראש ארגון אל קעידה. "ראיתי אחת מהן, סנטור אחר הראה לי אותה", אמרה.

תמונת "גופת בן לאדן" רצה ברשת 

בינתיים, מציפה את הרשת תמונה אחת של מה שנראה כמו גופת בן לאדן ההרוג, כשחור מקליע נראה בבירור מעל עינו הימנית. רשת החדשות "סקיי איטליה" פירסמה את התמונה וטענה כי גורם אנונימי העלה אותה לטוויטר שלו. על פי הפרסום, התמונה צולמה זמן קצר אחרי שכוחות "אריות הים" של הצי האמריקני חיסלו את הטרוריסט מספר 1 לפני 3 ימים בפקיסטן, ובאתרי האינטרנט בארצות הברית טוענים כי התמונה צולמה ממצלמה שממוקמת על הקסדה של אחד הלוחמים שהשתתפו בחיסול.

לצדה של ה"גופה" המרוטשת נראים פניו של "לוחם אמריקני" כביכול, המחזיק את גופת ההרוג לצורך הצילום. חשוב לציין כי פניו של בן לאדן ב"תמונת הגופה" נראות זהות לפניו מתמונות עבר שלו, שפורסמו ברחבי העולם. מומחים של המגזין היוקרתי "ווניטי פייר" טוענים שהתמונה "עברה טיפול בפוטושופ", והוסיפו כי להערכת המומחים מדובר בתמונה שנלקחה מהסרט ההוליוודי "בלאק הוק דאון", עליה הורכבה תמונה של בן לאדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת