צפו: אחרי החיסול - אובמה נפגש עם משפחות הרוגי התאומים

3 ימים אחרי שאובמה הודיע על חיסולו של אוסאמה בן לאדן ויממה אחרי ההודעה שלא יפרסם תמונות מהחיסול, ארצות הברית ערכה טקס זיכרון לקורבנות ב"גראונד זירו". הנשיא האמריקני פגש את נציגי המשפחות ואלו שאלו אותו מדוע החליט שלא לפרסם את התמונות. כך זה נראה

מאות מבני המשפחות של קורבנות פיגועי הטרור מה-11 לספטמבר 2001 הגיעו היום לאתר שבו עמדו מגדלי התיאומים, ה"גראונד זירו" שבמנהטן, כדי לפגוש את נשיא ארצות הברית ברק אובמה. על פי הפרסומים בארצות הברית, חלק מבני המשפחה שאלו את הנשיא מדוע הוא לא מורה לפרסם תמונות מהחיסול של אוסאמה בן לאדן. הטקס הועבר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

אובמה לא נשא נאום במהלך האירוע. הנשיא האמריקני הניח זר פרחים נשיאותי באנדרטה שהוקמה במקום ופגש את נציגי המשפחות שקיבלו הזמנות לאירוע מהבית הלבן.

בוש החליט שלא להגיע לטקס

בבית הלבן שמעו אמש תלונות רבות של בני משפחות רבים שלא קיבלו הזמנה לאירוע. לכן, אתמול בשעות הבוקר שלחו נציגים מהבית הלבן הזמנות רבות לבני משפחות נוספים על אלו שהוזמנו במקור. "אני מרגישה שכל בן משפחה צריך לקבל הזמנה", אמרה מאורן סנטורס שאיבדה את בנה, כבאי מניו יורק שנהרג כשניסה לחלץ אנשים ממגדלי התאומים שקרסו. "כולנו סבלנו בדיוק אותו הדבר. כולנו צריכים להיפגש עם הנשיא ולציין את האירוע", היא אמרה.

השנה ארצות הברית מציינת 10 שנים לפיגועי הטרור החמורים ביותר שידעה האומה האמריקנית. כעת, עכשיו אחרי שבן לאדן חוסל, הרגשות, הכעס והיגון עולים לכותרות העיתונים האמריקנים.

מלבד הנשיא וחלק מאנשי צוות הבית הלבן, יגיעו לאירוע עוד בכירים מעיריית ניו יורק ומושלי מדינות. הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש, לעומת זאת, החליט שלא להגיע לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת