בתמונות של בן לאדן "נראה חלק ממוחו"

רשת הטלוויזיה "סקיי ניוז" מפרסמת הערב כי הסיבה שבגללה ממשל ארה"ב מתלבט האם לפרסם את תמונות החיסול של בן לאדן היא מפני שבאחת מהן נראה "פצע פתוח גדול" ואף "חלק ממוחו" של ראש ארגון אל קעידה. סנטורית אמריקנית טוענת שראתה את התמונה: "זה אכן הוא"

אוסאמה בן לאדן (AP)

בממשל ארה"ב עדיין מתלבטים האם לפרסם לעולם כולו את תמונות גופתו של אוסאמה בן לאדן לאחר החיסול, שאמורות להוכיח כביכול שהוא אכן מת, ובינתיים נמשכים הדיווחים אודות תוכנן של התמונות.

הרשת הבריטית "סקיי ניוז" פרסמה הערב כי לפחות באחת התמונות המדוברות, נראה "פצע גדול ופתוח בראשו" ואף, למרבה הזעזוע, "חלק ממוחו".

גם הסנטורית האמריקנית הרפובליקנית קלי איוט הצהירה היום כי היא ראתה את אחת התמונות ואישרה כי אכן מדובר בראש ארגון אל קעידה. "ראיתי אחת מהן, סנטור אחר הראה לי אותה", אמרה.

תמונת "גופת בן לאדן" רצה ברשת 

בינתיים, מציפה את הרשת תמונה אחת של מה שנראה כמו גופת בן לאדן ההרוג, כשחור מקליע נראה בבירור מעל עינו הימנית. רשת החדשות "סקיי איטליה" פירסמה את התמונה וטענה כי גורם אנונימי העלה אותה לטוויטר שלו. על פי הפרסום, התמונה צולמה זמן קצר אחרי שכוחות "אריות הים" של הצי האמריקני חיסלו את הטרוריסט מספר 1 לפני 3 ימים בפקיסטן, ובאתרי האינטרנט בארצות הברית טוענים כי התמונה צולמה ממצלמה שממוקמת על הקסדה של אחד הלוחמים שהשתתפו בחיסול.

לצדה של ה"גופה" המרוטשת נראים פניו של "לוחם אמריקני" כביכול, המחזיק את גופת ההרוג לצורך הצילום. חשוב לציין כי פניו של בן לאדן ב"תמונת הגופה" נראות זהות לפניו מתמונות עבר שלו, שפורסמו ברחבי העולם. מומחים של המגזין היוקרתי "ווניטי פייר" טוענים שהתמונה "עברה טיפול בפוטושופ", והוסיפו כי להערכת המומחים מדובר בתמונה שנלקחה מהסרט ההוליוודי "בלאק הוק דאון", עליה הורכבה תמונה של בן לאדן.

כמה שעות לאחר ההודעה הדרמטית של הנשיא אובמה על חיסולו של בן לאדן פירסמו כלי תקשורת רבים ברחבי העולם תמונה דומה של ה"גופה", שהוכחה כעבור זמן קצר כתמונה מזויפת. נראה כי גם התמונה החדשה שמעוררת גלים ברשת - אינה אותנטית.

ה-CIA: תמונת הגופה "תפורסם בסופו של דבר"

על פי המידע שמגיע מוושינגטון, בבית הלבן עדיין לא החליטו רשמית אם לפרסם תמונות מחיסולו של הטרוריסט מספר אחת ומטקס קבורתו. ראש ה-CIA אמר הלילה כי ראש ה-CIA, לאון פאנטה, אמר הלילה בראיון אין לו ספק כי תמונתו של בן לאדן "תפורסם בסופו של דבר".

"ברור שיש התלבטויות על השאלה מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת", אמר פאנטה, "אך אני לא חושב שיש ספק בכך שהתמונה תוצג לציבור בסופו של דבר". ברשות הממשל האמריקני לפחות 3 תמונות של גופתו של בן לאדן, אולם התמונה הטובה יותר - בה אפשר לזהות את בן לאדן - היא גם הקשה ביותר לצפייה, בה נראה בבירור החור שיצר הקליע מעל עינו השמאלית של הטרוריסט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת