על גופו של בן לאדן: 500 אירו ומספרי טלפון

פרטים שעולים מחיסולו של ראש אל קעידה שופכים אור חדש על חייו ומותו של אוסאמה בן לאדן: בעת החיסול הוא נשא עליו 500 אירו ושני מספרי טלפון, שהיו תפורים לבגדיו. בארה"ב מעריכים כי היה מוכן להימלטות מהירה מביתו ומפקיסטן

צרור של מזומנים ושני מספרי טלפון - זה מה שנשא עליו אוסאמה בן לאדן ביום בו חוסל. כך לפי דיווח ברשת האמריקנית "פוקס ניוז". לפי כך ישנן הערכות כי בן לאדן כבר היה ערוך להימלט מפקיסטן ומביתו בעיר אבוטבאד בכל רגע נתון.

ראש ה-CIA לאון פאנטה חשף את הפרטים הללו בתדרוך שהעניק ליועצים המשפטיים של הקונגרס האמריקני. בכיר שהשתתף בפגישה מסר כי בן לאדן החזיק בעת החיסול ב-500 אירו ומספרים, שנתפרו לתוך בגדיו.

בארה"ב מעריכים כי בן לאדן סבר, עם התקרבות הכוחות המודיעיניים אליו, שיודיעו לו מוקדם מספיק על פשיטה אפשרית והוא יברח בזמן.

פרטים נוספים מהפשיטה האמריקנית תומכים בהשערה לפיה בן לאדן חש בטוח למדי במתחם המבוצר שלו בצפון פקיסטן: במקום לא היו שומרים והוא עצמו לא היה חמוש.

"בן לאדן נתפס חי בבית - ורק אז הוצא להורג"

אחרי שבוושינגטון טענו תחילה כי מנהיג אל-קעידה נהרג בקרב יריות עם הלוחמים, ואחר כך שינו את גרסתם והודו כי הוא כלל לא היה חמוש, היום תיאר בכיר בכוחות הביטחון של פקיסטן תמונת מצב שונה לחלוטין.

אותו מקור, ששוחח עם רשת החדשות "אל-ערביה", טען כי בתו של בן לאדן, ששהתה בבית בזמן המבצע והייתה עדה להריגת אביה, סיפרה בחקירתה כי בניגוד לתיאורי האמריקנים, לא נורה מנהיג אל-קעידה בביתו אלא נעצר בעודו בחיים, נלקח אל מחוץ למבנה – ואז הוצא להורג. "הוא לא נורה בבית, אלא רק אחרי שנעצר", ציטט הגורם את הבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת