האסירים שהובילו לתפיסת בן לאדן

הם נכלאו בגואנטנמו ועונו באופן בלתי אנושי, עד שנשברו והסגירו את שם השליח של אוסמה בן לאדן. אלה האנשים שהובילו לבסוף לחיסולו של הטרוריסט מספר 1

מקורות רשמיים מטעם הממשל בוושינגטון חשפו היום כי האסיר במתקן בגואנטנמו, בסיס המעצר האמריקני בקובה לחשודים בטרור, שהסגיר את שמו של השליח האישי של ראש ארגון אל קעאידה אוסמה בן לאדן הוא חליל שייח' מוחמד, בכיר בארגון הטרור.

על פי הדיווח, עבר מוחמד סדרות ארוכות של עינויים על ידי חוקריו האמריקנים מה-CIA, עינויים שכללו את טבילת ראשו במים עד שלא נותר לו אוויר לנשימה. לבסוף, לאחר שלא יכול היה עוד, נשבר הבכיר ועשה את הצעד הראשון שהביא לבסוף אתמול לחיסולו של בן לאדן.

עם זאת, מתברר כי מוחמד אינו איש הארגון היחיד שהסגיר את שמו של השליח המועדף על ראש ארגון אל קעאידה. על פי מידע שהגיע לידי הדיילי טלגרף, המקור השני הוא הטרוריסט אבו פארה אל-ליבי, שהצליח להחביא את בן לאדן באחוזתו זמן רב, עת התגורר בפרבר העשיר של איסלמבאד, בירת פקיסטן.

מחנה גואנטנמו הוא בית מעצר שנוי במחלוקת בקרב האמריקנים. במחנה מרוכזים השבויים שנלכדו במהלך הקרבות שארצות הברית מנהלת מעבר לים. לעצורים אין זכויות בסיסיות והנשיא האמריקני ברק אובמה אמר בעצמו עם כניסתו לתפקיד כי בכוונתו לסגור את בית המעצר.

ארגון אמנסטי כבר הזהיר בעבר ואמר שמטרת חיסולו של בן לאדן לא צריכה לקדם ולהצדיק את דרך העינויים. מרבית העינויים שמונהגים בגואנטנמו נמצאים מחוץ לחוק בארה"ב - ולכן הוקם הכלא מחוץ לגבולות המדינה, שם לא חל החוק האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת