הפרטים נחשפים: כך חי בן לאדן בשנים האחרונות

בבית מפואר בן 3 קומות, המוקף חומות וגדרות תיל ומוערך במיליון דולרים - התגורר בשנים האחרונות הטרוריסט מספר אחת. הבית מנותק לחלוטין מתקשורת - ואפילו את הזבל שיצא ממנו שרפו. 9 נשים ו-23 ילדים חיו עם בן לאדן במתחם

פרטים חדשים על מבצע החיסול של אוסמה בן לאדן: הטרוריסט מספר אחת נהנה בחמש השנים האחרונות ממגורים במתחם מפואר - ולא במערות כפי שהופיע בהערכות מודיעין רבות. בכלי התקשורת הזרים מתפרסמים הבוקר פרטים חדשים על מתחם המגורים בו שהו בן לאדן וקרוביו בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתחם ממוקם מרחק 50 ק"מ מהבירה איסלאמאבד, והוקם כבר בשנת 2005. היו בו שלוש קומות, והוא מוקף חומות בגובה של שלושה עד שישה מטרים, עליהן פרושים חוטי תיל. ניתן להיכנס למתחם דרך שני שערים - אך לא ניתן להביט עליו מכיוון הכביש. ערכו המשוער של המתחם הוא מיליון דולרים - והוא מנותק לחלוטין מתקשורת - אינטרנט או טלפון.

זאת ועוד, כל שקיות הזבל שיצאו מהמתחם - נשרפו במקום, על מנת למנוע כל אפשרות לנבור באשפה ולאסוף מודיעין כלשהו על הנמצאים במתחם. בכיר אמריקני סיפר הלילה לסוכנות הידיעות AP כי יחד עם בן לאדן התגוררו במתחם עוד תשע נשים ו-23 ילדים.

כך נראה מבצע החיסול מהבית הלבן

הלילה פרסם הבית הלבן תמונות חדשות המעידות על אשר התרחש בבית הלבן בזמן מבצע החיסול של בן לאדן. נשיא אובמה, סגנו ג'ו ביידן, מזכירת המדינה הילרי קלינטון, ראש ה-CIA, היועץ לביטחון לאומי וכל הצוות הבכיר של הנשיא ישבו יחד וצפו בשידור חי במבצע החשאי - כפי שהוא צולם במצלמות הקסדה של הלוחמים.

בתמונות ששיחרר הלילה הבית הלבן לפרסום נראים אובמה וצוותו צופים במסכים כשהמתח ניכר בהחלט על פניהם. בתום 40 דקות של קרב פנים אל פנים הגיעה הבשורה: הטרוריסט הרצחני ביותר בהיסטוריה חוסל מירי בראשו.

יועצו של אובמה למלחמה בטרור ג'ון ברנן אמר כי החדר היה שקט לחלוטין ומלא במתח. "הדקות חלפו כמו שעות", תיאר.