כך אובמה צפה בחיסול - בשידור חי

הבית הלבן מפרסם הלילה תמונות שצולמו ב"חדר המצב" בזמן פעולת כוחות הקומנדו בפקיסטן שנועדה ללכוד את המבוקש מס' 1 בעולם, אוסמה בן לאדן. בתמונות נראים נשיא ארה"ב, סגנו ג'ו ביידן, מזכירת המדינה הילרי קלינטון וכל הצוות הבכיר של הנשיא, כשהם צופים בפעולה בחשש - והכל בשידור חי ממצלמות הקסדה של הלוחמים

כל האורות בבית הלבן היו דלוקים אתמול בלילה, במהלך פעולת "אריות הים" של הצי האמריקני הרחק בפקיסטן. הנשיא אובמה, סגנו ג'ו ביידן, מזכירת המדינה הילרי קלינטון, ראש ה-CIA, היועץ לביטחון לאומי וכל הצוות הבכיר של הנשיא ישבו יחד וצפו בשידור חי במבצע החשאי - כפי שהוא צולם במצלמות הקסדה של הלוחמים.

בתמונות ששיחרר הלילה הבית הלבן לפרסום נראים אובמה וצוותו צופים במסכים כשהמתח ניכר בהחלט על פניהם. בתום 40 דקות של קרב פנים אל פנים הגיעה הבשורה: הטרוריסט הרצחני ביותר בהיסטוריה חוסל בשתי יריות מדוייקות.

הלוחמים לא ידעו בוודאות מה מצפה להם בתוך המבנה - האם יוכלו להיכנס ולצאת לפני שממשלת פקיסטן, שלא ידעה על הפשיטה מראש, תזעיק כוחות שיגיבו על "התקיפה המסתורית". יועצו של אובמה למלחמה בטרור ג'ון ברנן אמר כי החדר היה שקט לחלוטין ומלא במתח. "הדקות חלפו כמו שעות", תיאר.